valheita aloitukseen?
Kaikki tapaukset ovat muualta kuin kommunistien taholta.
Miksi jotkut laittavat suoria
12
174
Vastaukset
- Anonyymi
Siksi tietyt porvarit valehtelevat kun eivät tiedä yhteiskuntaelämästä juuri mitään.
- Anonyymi
Tunnustan. Kun en paljoa ymmärrä, katson parhaaksi kirjata sellaista soopaa kuin muutkin. Media on täynnä ohjeita työväenaatteen väärin esittämisestä.
- Anonyymi
Tosi uutinen.
https://yle.fi/uutiset/3-12393383
Kärkölän kunta ottaa vastaa ukrainalaispakolaisia. Kommunismihan perustuu valheeseen! Mitä muuta kommunisti voisi kirjoittaa kun uskontonsa on valheellinen?
Missä kommunistinen todellisuus on tuonut syville kansanriveille enemmän hyvinvointia kuin porvarillinen kapitalismi?- Anonyymi
Suomalaiset kommunistit ovat valehdelleet täällä, että Suomen Kommunistinen Puolue olisi moittinut Gennadi Zjuganovin Venäjän federaation kommunistista puoluetta sen osallisuudesta Vladimir Putinin hallinnon hyökkäyssotaan Ukrainaa ja sen kansaa vastaan.
Mitään viitettä SKP:n tuollaiseen kannanottoon ei ole nähtävissä SKP:n tai Tiedonantajan verkkosivuilla, joten väite on vahetta.
Kuinkas se oli niiden Mainilan laukausten kanssa?
Suomen Kommunistinen Puolue valehteli kymmeniä vuosia Suomen armeijan olleen niihin syyllinen, kunneka Mihail Gorbatshov ja Boris Jeltsin sitten tunnustivat Neuvostoliiton järjestäneen lavastuksen saadakseen Suomen näyttämään syylliseltä heidän oman maansa aloittamaan imperialistiseen hyökkäyssotaan Suomeen.
Silloinen Suomen Kommunistinen Puolue tuki osan Kommunistista internationaalia (Komintern) ehdoitta Neuvostoliiton kommunismidiktatuurin hyökkäyssotaa Suomeen, kuten myös kansallissosialistisen Saksan keväällä 1940 aloittamaan hyökkäyssotaa Länsi-Eurooppaan: Alankomaihin, Tanskaan, Norjaan Ranskaan sekä Britanniaa vastaan.
Niin ikään Suomen Kommunistinen Puolue valehtelee edelleen, että Neuvostoliitto ei olisi hyökännyt lainkaan Puolaan syyskuussa, ja eritoten patologisena iskurivalehtelija kunnostautunut nimimerkki Partacus on suoltanut tuota soopaa täällä.
Tuollaiset kommunismidiktatuurin puuhastelijoiden valheet tullaan oikaisemaan järjestään.Todellisuushan ei ole koskaan vaivannut komuloista, vaan pravda on kirkastanut kaiken juuri heille sopivaan muotoon!
- Anonyymi
Extyökkäri kirjoitti:
Todellisuushan ei ole koskaan vaivannut komuloista, vaan pravda on kirkastanut kaiken juuri heille sopivaan muotoon!
Kun katsoo Venäjän fasismidiktatuurin hyökkäyssotaa Ukrainassa ja muistelee suomalaisten kommunistien ja muiden Venäjän asiaa ajaneiden tahojen vuosikymmenten aikana toistamaa vaatimusta Suomen armeijan saattamisesta puolustuskyvyttömäksi leikkaamalla sen määrärahat olemattomiin, niin kyllä Extyökkäri ja muut täysijärkiset ovat olleet aivan oikeassa, kun taas kommunistit ja muut Kremlin asianajajat Suomen kannalta täysin väärässä, mutta sehän tällä reilut sata vuotta sitten Venäjällä Venäjän asiaa ajamaan perustetulla SKP:llä ja siitä erkaantuneilla kommunisteilla on ollut tehtävänäänkin - Suomi puolustuskyvyttömäksi ja yksin, jotta kulloinenkin Kremlin diktaattori voi alistaa Suomen ja suomalaiset alamaisikseen.
Venäjän fasismidiktatuurin hyökkäys Ukrainaan 24. helmikuuta oli kova pala purra kommunisteille, sillä siinä tuli esille Venäjän fasismidiktatuurin aggressiivisten, imperialististen tavoitteiden todellinen kuva, kun kommunistit olivat vain vähää ennen saarnanneet aina rauhaa rakastavasta Venäjästä, jonka kaikki tai mikään arvostelu on yksinomaan arvostelijan ilmaisemaa russofobiaa, venäläisvastaisuutta, kun se on todellisuudessa ollut Venäjän fasismidiktatuurin tekojen kritiikkiä.
- Anonyymi
Insinööri Extyökkäri.
Ette näyttelisi tyhmempää kuin olette.Et Lyyli kuitenkaan edes uskaltanut suoraan vastata koska en saanut linkkiä. Tyhmyys on jotain mikä oikein paistaa tältä komuloisten palstalta, kun muutaman keskustelun alkua lueskelin!
- Anonyymi
Ryhdyitte kaivelemaan taas loisia ta.....sta.
Onko se insinöörikoulutuksessa oppiaineena!
Yksi loinen on kadonnut, te tulitte tilalle. - Anonyymi
Laitapuolen porvareille kelpaa mikä tahansa valhe. Sitä toistetaan toistamisen jälkeenkin.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle743810Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1843047Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖472946Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle572441Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3632230- 1601880
- 781575
- 331447
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231388Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.391362