Liian todellista, vedä lääkäri syytteeseen ja saat viranomaiset kimppuusi, kotiisi murtaudutaan, elintarvikkeesi kemikalisoidaan, sinua yritetään lamauttaa myrkyttämällä, saat uhkaussoittoja, tappouhkauksia, sinua kiristetään, yritetään ostaa vaitiolo, laitetaan poliisi kimppuusi pidättämään ilman pidätysmääräystä ja ilman syytä, lopuksi sinut yritetään murhata.
Tohtorin uhkaussoitto on tallennettuna. Se yksin todistaa hänet rikolliseksi ja uhkailijaksi, ja hän itse kertoo siinä korkea arvoisista suhteistaan, jolla voi tehdä uhrinsa elämän helvetiksi, jollei häntä vapauteta syytteistä.
Toisin sanoen. Se on siinä.
Tohtorin uhkaussoitto on tallennettuna. Se yksin todistaa hänet rikolliseksi ja uhkailijaksi, ja hän itse kertoo siinä korkea arvoisista suhteistaan, jolla voi tehdä uhrinsa elämän helvetiksi, jollei häntä vapauteta syytteistä.
Toisin sanoen. Se on siinä.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Hyvä Niko, tohtorin arvoinen suoritus.
Vielä kun jää kiinni.
Mistähän johtuu että rikollisen nimeä ei saa julkistaa, häntä ei saa syyttää, poliisi rikkoo lakia häntä puolustaakseen, todisteita ei saa esittää, asiakirjat julistettu salaisiksi yleisen edun nimissä, ja asian käsittely kansainvälisessä oikeudessa pysäytettiin väkivalloin viranomaisten ihmisoikeuksien vastaisella toiminnalla.
Murhayritys ulkomailla, viranomaisten osallisuus asiaan näkyy.
Harvoin murhaaja ajaa murhapaikalle omalla autollaan, ei edes elokuvissa.
Eihän sitä muuten tohtoriksi pääsisikään, elokuvissakaan.
Mikä on kohtuullinen aika suomen oikeuslaitoksen, ja lain mukaan?
Perustuslaki sanoo, että kansalaisen on saatava oikeutta kohtuullisen ajan sisällä.
Mikä on kohtuullinen aika, jos vajaa neljä vuotta ei riitä edes siihen että ehtisivät syytteisiin vastaamaan?
Suomessa perustuslaki ei koske yksilöä. Näin sanoo kansanedustaja, näin sanoo eduskunnan apulais-oikeusasiamies, näin antaa ymmärtää poliisi, poliisihallinto sekä oikeusministeriö.
Perustuslaki on pelkkää tyhjää puhetta, valtion valhetta kansalaisille.
Onko näin menty siihen ettei lakia tarvitse enää ollenkaan noudattaa?
Tohtori Niko on yhä haussa oikeuteen terveyden vahingoittamisella uhkaamisesta, joukkopahoinpitelystä, murhayrityksen järjestämisestä, yksityiseen kotiin tunkeutumisesta, asiakirjaväärennöksistä, lääkärinvalan rikkomisesta, viranomaisille valehtelemisesta, oikeustoimien estämisestä.
Poliisi on ollut mukana kaiken aikaa tässä viranomaisrikoksessa, vainoten syytöntä ihmistä ja lavastaen määräyksestä tilanteita viranomaisten eduksi, kuten esimerkiksi näyttäviä pidätyksiä lentoasemalla viattomalle ihmiselle ilman mitään syytä.
Kun ei pysty vastaamaan syytteisiin muuten, käytetään suhteita, rahaa, tekniikkaa, kemikaaleja, sumutteita. Eliminoidaan syyttäjä.
Ihminen yritetään murhata koska hän vaatii lääkäriä tuomiolle.
Kaiken aikaa poistetaan tietoa.
"Kannattaa miettiä mitä päästää suustaan ettei joudu mukaan hallitusohjelmaan".
Tällaisen viestin jälkeen saa valtion miehet kimppuun, jotka pitävät huolen että kaiken aikaa ovat selkäsi takana, ovat murtautuneet tietokantaasi, käyvät kotinasi kemikaaleineen, etsivät ja tuhoavat ratkaisevia todisteita heitä vastaan. Poliisi kuuluu heidän määräysvaltansa alle joten kyseessä on todella ja todistetusti politiikka.
Viranomaisen uhkailusoitto on nauhoitettu ja faktaa. Kiistaton todiste henkeen ja terveyteen kohdistetusta uhkauksesta.
Painavat asuntoon kaasua. Raukka Niko pelkää kansainvälistä oikeutta.
Politiikka on likaista, Kauko Juhantalo on oiva esimerkki siitä, millaista ainesta voi päätyä jopa ministeriksi.
Paavo Väyrysen haastatteluissa Alfa tv.n Dissidentissä hän itse toteaa, miten joutui pelkäämään ministeriaikanaan kommunisteja, sosiaalidemokraatteja, joiden toiminta kulissien takana oli sellaista, mitä ei päivänvalossa nähty.
Hän sanoo, että häntäkin uhkailtiin, hänkin pelkäsi, ei uskaltanut puhua ääneen mitä tapahtuu politiikassa ja hallituksessa.
Näin varsinkin presidentti Koiviston aikana.
Suomi ei ole vapaa demokratia. Suomi on ahdasmielinen maa, ja ihmiset pidetään hiljaisena.
Onkohan missään muualla maailmassa sellainen tapa, että lääkäri kirjoittaa ihmisestä hoitomääräyksen, vaikka ei näe eikä kuule ihmistä, koska on 200 km päässä hänestä.
Lääketiede on kehittynyt, kun näkemättä ja sanaakaan vaihtamatta voi tehdä diagnoosia 200 km päästä, kun ei ole työpaikallaan, vaikka pitäisi olla, koska on merkitty työvuoroon.
Näin nämä eräät toimivat valheella kuin vakuutuslääkärit, ja ovat toisessa läänissä tekemässä sivubisnestään, vaikka pitäisi olla virkaansa hoitamassa.
Valviran pitäisi selvittää tällaiset asiat. Laitonta, rikollista, välinpitämätöntä ja röyhkeää.
Ei unohdu koskaan murhaajatohtorin case.