Eu maista kaikki on yhdessä turvaamassa ja lisäämässä paljon turvallisuutta.
Valitettavasti suomi on muista ulkona vielä. 2000 luvun alussa alkoi Suomen turvallisuuspoliitiikka rapautua ja ulkopoliitiikassa oltiin hiljaan vaikka normaali kansalainen näki mihin venäjä muuttuu. Venäjällä tapettiin ihmisiä jotka pitivät ääntä ja halusivat normaalia rehellista demokraattista menoa. Vuodesta 2000 eteenpäin Suomessa ulko ja turvallisuuspolitiikka lähti aivan väärille raiteille vielä 90 lukua vahvemmin.
Jos mediassa olisi olleet hereillä niin asiaan olisi pitänyt puuttua ja nostaa keskustelua.
Nyt pitää laittaa hakemus sisään natoon viipymättä.
Kaikkien maiden tärkeää olla naton jäseniä joilla maayhteys venäjään.
Anonyymi
3
64
Vastaukset
- Anonyymi
Venäjä ei tunnu pysyvän rajoissaan. Kaipaa tyrähoitoa. Nato on hyvä.
- Anonyymi
Paapominen on nössöille. Osta vaipat jos pelkopaska tulee housuu
Hakemus mieluiten Ruotsin kanssa kimpassa ja nopeasti!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1298275Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047509Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot925686Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,905633Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194820Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1322624Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys592495Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81475Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71444Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531319