Odottaako kolmasmaailmansota nurkan takana.
Laajeneeko Ukrsina sota
Anonyymi
479
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Korjaus otsikkoon: Ukrainan sota
NATO ilmoittautuu yhä vahvemmaksi osapuoleksi sotaan mukaan. Nyt lähetetään massiivinen määrä aseistusta. Sen perästä hävittäjiä ja kohta kai jotain vieläkin kovempia välineitä.
Neuvostoliittolais-venäläiselle ihmiselle kun sanoo että NATO-hyökkää isänmaahamme, niin ne se on hirvee, pelottava häläri niille.
Silloin niiden näkökenttä kapenee piieneksi putkeksi enää, ne ajattelee silloin enää pelkällä seläytimellä siitä eteenpäin!!
Kaikki neukut haluaa että suurin mahdollinen sotavoima nyt liikkeelle NATO-perkelettä vastaan. Ja kaikki ydinaseet vaan enää hyvin pienen varmistimen taakse enää, koska NATO tulee ja tappaa.-
Muistakaamme, mitä vaati Hitlerin kukistaminen.
Pelkät puheetko olisivat riittäneet?
Kurkkasin nurkan taa. Näkymä oli mitä parhain : Venäjä kadonnut maailmankartalta, entisen Venäjän hallinto suoritti niskariipuntaa, Natoperhoset lentelivät Suomen kukkapelloilla keveässä kesätuulessa ja länpimässä aurinkonpaisteessa. Kaikki siis hyvin.