Ja se tarkoittaa että on aika mainostaa paikallisesti kirkosta eroamista ja muistuttaa ihmisiä sen mahdollisuudesta. Sekä tietty myös siitä, että samalla kun eroaa itse kirkosta, kannattaa erottaa siinä samalla myös lapset. Itse aion viettää pääsiäisen jakamalla kadulla flaijereita ohikulkijoille ja jututtamalla ihmisiä siitä, että ovatko he miettineet kirkosta eroamista ja miksi heidän heidän kannattaisi erota kirkosta. Lapsille luvassa kettukatkkeja ja aikuisille ilmaista kahvia.
Kohta on taas pääsiäisen aika
15
76
Vastaukset
- Anonyymi
Va-liitto voisi keksiä bisneksen
kirjoittaa maksua vastaan
5 euroa kappale
todistuksen
pyynnöstä todistetaan, että xxx ei ole vapariliiton jäsen
tämä todistus on voimassa yyy vuoden loppuun ja uusittava
5 euroa kpl
ikuistodistus 50 e jolla todistus lähetetään automaattisesti
jokaisen vuoden alussa
kunnoittaen
va-liiton keskuskomitea
nimittäin hakijalle voi olla meriittiä ettei ole va-liiton jäsen
ja näin ei myöskään va-liiton tarvitse kertoa paljastaa kuka on jäsen
ja hyöty on molemmin puolinen ja kertautuva - Anonyymi
Erotkaa kirkosta iloisesti! Ei ole pakko liittyä vapareihin mutta kirkosta eroaminen kannattaa aina, arkena ja lauantaina!
- Anonyymi
Kyllä, tälläkin Pääsiäispupulla on munaa tarjolla kauniille naisille. Tulethan rairuohomatolla olevaan pesäkolooni, niin saat etsiä yllärimunaa. Voi löytyä yllättäen sittenkin sinun pesästäsi...
- Anonyymi
Kohta on taas pääsiäisen aika......
...ja ateisteilla ja vapareilla pitkät pääsiäisenpyhät edessä.
Ateismi ankeuttaa uhrinsa elämän.
Ant´vapari - Anonyymi
Lapsille luvassa kettukatkkeja,,,,
Kettukatkkeja?
Onko vaparilla ketunhäntä kainalossa? - Anonyymi
Irtisanomisilmoitus vapareista pääsiäisviikolla, ja voit ajatella itsenäisesti ja vapaasti ilman vapaa-ajattelijoiden raskasta sielunmaisemaa.
Voit ajatella vapaasti - ei niin kuin vapaa-ajattelijoiden
🇲🇪POLITBYROO🇲🇪
haluaa sinun ajattelevan.
Voit käydä pääsiäiskirkossa "hyvällä omallatunnolla" ilman vapaa-ajattelun synkkää ajatusmaailmaa. Sinun ei tarvitse välittää enää siitä jos entiset vaparitoverisi nuhtelevat sinua siitä että kävit pääsiäiskirkossa.
Kirkossa voit käydä maksamatta senttiäkään jotain jäsenmaksua tai kirkollisveroa.
Ilosta pääsiäistä ! - Anonyymi
Vaparisetä tuulessa ja tuiskussa.
Jakamassa kettukarkkeja lapsille pääsiäisenä. - Anonyymi
Älä ihmettele jos näet jonkun jakavan pääsiäisenä karkkeja kaduilla.
Se on vain vaparisetä jakamassa kettukarkkeja lapsille. Hei, hei, hei, vapari !
Pääsiäisen aikaan kaupoissa on myytävänä isoissa pusseissa pieniä suklaamunia.
On fiksumpaa, että jakelet kaduilla lapsille kauniiseen tinapaperiin käärittyjä suklaamunia, kuin että houkuttelet lapsia eroamaan kirkosta jakamalla jotain "kettukatkkeja"
Pyydä yhdistykseltäsi rahaa suklaamunien ja kahvin ostoon.
Jos änkyröivät vastaan, niin sano että kyllä Liiton valtiolta saamasta
50 000 € potista pitää irrota 100 € tällaiseen toimintaa, jossa vapari jalkautuu kadulle julistamaan suklaamunien ja kahvin voimalla vapaa-ajattelun
eroa-kirkosta evankeliumia.
.- Anonyymi
Älä viitsi jaella lapsille kadulla mitään kettukarkkeja.
Joku voi ajatella että namusetä vapari on taas liikkeellä.
🍬🍬🍬
Vaparius ei tee ihmiselle hyvää.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.359294- 375034
- 434863
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1983734- 133183
- 412933
- 312826
- 442533
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise682364- 1722197