Vasta nyt pakotteita pannaan oikeasti voimaan. Tavarankuljetusliikenne Venäjän ja Euroopan välillä loppuu.
https://yle.fi/uutiset/3-12397791
Sikäli kuin ymmärrän, tuo on raskas isku venäläisille. Viimeistään Voiton päivään mennessä alkaa näkyä
Pakotteet voimaan.
9
58
Vastaukset
- Anonyymi
Arvaapa mikä isku,myös Suomelle ja Europalle?
- Anonyymi
Kun näitä "iskuja" vertaillaan, merkitsevät ne Euroopan ja USA.n talouksille pientä epämukavuutta, mutta Venäjälle ne ovat "eksistentiaalisia".
Venäjän pyrkimykset lisätä omavaraisuuttaan ovat epäonnistuneet.
https://www.is.fi/autot/art-2000008738561.html - Anonyymi
Tärkeintä on, että saadaan tappaminen loppumaan.
Etkö sinäkin trolli ole samaa mieltä? - Anonyymi
Trolli ei ota kantaa tappamisen lopettamiseen.
Trollilla on ohjeet, että keskustelua pitää vetää sivuun todellisesta tilanteesta ja tappamisesta. - Anonyymi
Aivan loistava isku venäjän talouteen ja työllisyyteen sekä satsaus Suomen liikenneturvallisuuteen .
- Anonyymi
Suomeen hyökkäsi marssi on tulossa
Missä vietät iäisyyteesim- Anonyymi
Niinkö on ....... ?. Miltä kansantalolta se lähtee ... että tietää olla ottamassa vastaan .... stnan LÄMPIMÄSTI!.
- Anonyymi
#Kaikki Venäjän ja Valko-Venäjän kilvissä kulkeva kaupallinen liikenne pysäytetään ja käännytetään takaisin – rekat, kuorma-autot ja myös pakettiautot, jos ne yrittävät tulliselvittää kaupallista tavaraa.#
Muutos onTullin Ratshitin mukaan nopea. Venäläisiä rekkoja kulkee hänen mukaansa yhä jatkuvasti. - Anonyymi
Pakotteet purevat enemmän Eurooppaan kuin Venäjään, siksi ne on huonoja. Jenkit rikastuu ja Biden pääsee toiselle kaudella jos elää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1434843Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut793512SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt272524SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402203Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä572029Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632013Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja851973Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?231971Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191438Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään941245