Valkovenäläiset hyviä ihmisiä!

Koska kaikesta propagandasta huolimatta eivät halua putinin sotaretkelle lähteä.Sodan kannatus minimaalinen siksi ei lukashenko pysty sotareissulle lähtemään vaikka mieli tekisi kaveria auttaa..
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hyvät ihmiset antavat pyyteettä maaperänsä sotarikollisten käyttöön, niin että nämä pääsevät naapurimaahan ryöstämään, raiskaamaan, kiduttamaan ja murhaamaan aseettomia siviilejä. Juuri näin hyvät ihmiset toimivat.

Hyvät ihmiset auttavat ryöstö- ja kansanmurhareissuilta palaavia rikollisia postittamaan ryöstösaaliinsa venäjälle, kuten hyvät ihmiset Valko-Venäjällä ovat tehneet. Eivätkä kysele, että miksi murhaajilla oli menomatkalla vain armeijan varusteet, mutta paluumatkalla läjäpäin läppäreitä ja taulutelevisioita ja koruja ja kosmetiikkaa ja pesukoneita ja kaikkea mahdollista irtainta tavaraa. Juuri näin hyvät ihmiset toimivat.

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008732500.html

Äänestä

Putinin sotaretki johtaa vielä siihenkin Puten epäonnistumiseen, että Venäjä menettää Valko-Venäjänkin etupiiristään. Ukrainan menetyshän tuli tällä kosioretkellä vain vahvistettua.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Koska kaikesta propagandasta huolimatta eivät halua putinin sotaretkelle lähteä.Sodan kannatus minimaalinen siksi ei lukashenko pysty sotareissulle lähtemään vaikka mieli tekisi kaveria auttaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu