Ydinkatastrofi oli lähellä

Ydinkatastrofi oli lähellä Tshernobylissä. Työntekijät ottivat pelottavia riskejä estääkseen sen. Voi herranjumala tätä ryssimistä.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Voit rauhoittua. Viimeinenkin Tshernobylin reaktori ajettiin alas eli suljettiin lopullisesti jo joulukuussa 2000 eli 21 vuotta sitten. Ydinpolttoainetta siellä ei enää ole.
Minkäänlaista ydinkatastrofia siellä ei siis voi saada aikaan enää. Ainoastaan räjähtäneen reaktorin tahallinen hajottaminen uuden sarkofagin alla voisi aiheuttaa enintään paikallisen päästön, mutta se tarkoittaisi myös hajottajien altistumista säteilylle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ydinkatastrofi oli lähellä Tshernobylissä. Työntekijät ottivat pelottavia riskejä estääkseen sen. Voi herranjumala tätä ryssimistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu