"ISW kirjoittaa saaneensa tietoja Ukrainan armeijan esikunnalta, joiden mukaan osan venäläisten joukko-osastojen sotilaista jopa 80 prosenttia kieltäytyy palaamasta rintamalle.
– Henkilöstön moraalinen ja psyykkinen tila on alhainen ja heikkenee, päivityksessä kirjoitetaan.
Eihän Suomella ole mitään hätää, sillä venäläiset ovat surkeita.
Tiedot kertoo, että venäläissotilaat kieltäytyy lähtemästä taisteluun
2
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Oijoi!
Onkos joukoilta jääneet Venäjän uutiset katsomatta? - Anonyymi
Jos ei lähde sotimaan, kyse ei ole surkeudesta. Aika inhimillistä moneltakin kannalta.
Sotilaiden ikäluokassa tieto kulkee monia eri kanavia pitkin. Samoja kavereita ja perhetuttuja. Ja aika monet ovat jo olleet mukana Ukrainan sodassa ja tietävät tasan tarkkaan mistä on kysymys.
Pitää vain toivoa, että järki voittaa. Sotiman lähetetyt miehet eivät ole ihan sieltä alimmalta tasolta. Kaikki ovat terveita ja liikkumaan kykeneviä. Eivät vammaisia eivätkä huumehörhöjä. Osaavat puhua ja kuulevat ja näkevät hyvin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 518220
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/1367236Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka593909Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu953900- 1053692
- 553273
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod743255Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint372623IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk2392551- 531764