Kun Ukraina lähitulevaisuudessa voittaa sodan nazistista Venäjää vastaan ja paikkoja on siivottu hieman, minä tulen tekemään elämäni ensimmäisen matkan Itä-Eurooppaan ja kohdemaa on Ukraina.
Matkalla jaan runsaskätisesti tippejä niin siivoojille kuin kahvilan tarjoilijoille ja kiitän heitä, että he ovat kansakuntana taistelleet länsimaisen demokratian puolesta ja toivon, että tippini helpottavat hieman heidän paluuta normaaliin elämään.
Matka Ukrainaan
Anonyymi
2
139
Vastaukset
- Anonyymi
Eikö olekin erittäin "coolia" kirjoittaa natsi-sana z-kirjaimella?
- Anonyymi
Oikea termi on rosnazi. Termi saa pikkuoravan kävyt ja munat pysymään umpijäässä ja pikkupioneerin työnsankarin mitalit ulottumattomissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1314681Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv742692Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?801705Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91176- 47905
- 66892
- 21873
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122863Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N70847Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50799