Ukrainalaiset ovat ilmoittaneet tuhonneensa Harkovan alueella edenneen sotilaskolonnan.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008743320.html
Vain Iltasanomat on toistaiseksi uutisoinut.
Mielestäni merkittävä uutinen.
Venäjän sotilaskolonna tuhottu?
4
71
Vastaukset
- Anonyymi
Ovat pelkkiä Ukrainalaisten valheita. Kumma kun Ukrainan kieltä ei edes ole olemassa, jos käy Ukrainalaisilla sivustoilla ja kääntää jutut Suomeksi tulee aina käännä kielestä Venäjä.
- Anonyymi
Kolonnia on jo mennyt kolonniaalinen määrä ja lisää menee.
Nyt uutinen löytyy myös Verkkouutisista.
https://www.verkkouutiset.fi/a/venajan-saattue-ylitti-siltaa-ukrainan-erikoisjoukot-laukaisivat-rajahteet/#80c3cb22- Anonyymi
Näitä lisää, niin sen nopeammin hyökkäys loppuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.617119Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli652773Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️191892- 1471884
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä181848Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1361771Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?291552- 1021467
- 381241
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411206