Terveysalan vaihtoehtohenkilöt tukevat Venäjän hyökkäystä?

Anonyymi

Sama väki joka on toistellut Venäjän suunnasta tulleita väitteitä koronaan liittyen on nyt alkanut toistella Venäjän suunnasta tulleita väitteitä liittyen Venäjän hyökkäykseen Ukrainaan.

3

64

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Palstalla tämä keskustelun siirtyminen koronaväitteistä Ukrainaan liittyviin Venäjää puolusteleviin väitteisiin on huomattu jo helmikuun puolella. Nyt se on huomattu myös muualla:

      https://yle.fi/uutiset/3-12374536

      "Jäljitimme Venäjän propagandaa sen alkulähteiltä suomalaisiin sosiaalisen median ryhmiin asti. Selvisi, että osa terveysvaikuttajista jakaa hyvin outoja väitteitä Ukrainan sodasta."

      Tämä ei tullut kenellekään keskusteluita seuranneelle yllätyksenä. Kun nämä terveydenhoidon "vaihtoehtohenkilöt" ovat ammentaneet koronaan liittyvät käsityksensä Venäjän tänne suuntaamasta propagandasta niin siirtyminen Venäjän tuottaman sotapropagandan levittämiseen on varmaankin tuntunut hyvin luonnolliselta.

      Sitä vaan mietin että heräävätkö nämä edes myöhemmin huomaamaan mitä tuli kirjoiteltua Putinin käskyläisenä toimiessaan? Monet heistä kuitenkin tekevät tuota ihan omalla nimellään ja naamallaan joten tapahtuneen kiistäminen jälkeenpäin ei tule onnistumaan.

    • Anonyymi

      Höynäytettyjä aina riittää! Jotkut ovat älynneet erota VKK:sta. Silti ovat edustajiamme hyvinvointialueilla. Onko se oikein?
      Toisaalta yhden naisen vähemmistöllä ei varmaan voi saada paljon pahaa aikaiseksi.

      • Anonyymi

        Aika erikoisia väitteitä on Heikkiläkin esittänyt.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3513
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2114
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1799
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      16
      1567
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1538
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      11
      1457
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1397
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1257
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1205
    10. Jo Alkanutta Viikkoa Ja Maanantai Päivää

      Hyvää huomenta naiselle ❤🤗😘 Toivoo mies
      Ikävä
      25
      1145
    Aihe