Voi jestas sentään, mistä on oikein löytynyt niin äärettömän rumia morsiaimia ja rivoja suustaan. Ei ne sulhasetkaan varsinaisia ruudinkeksijöitä ole. 😁
Unelmahäät
11
3508
Vastaukset
- Anonyymi
Ne käytöstavat on monella hukassa. Morsiaimet vetää viinaa pullon suusta ja sulhaset sätkää ja viinaa. Puheet alapään juttuja, makuuhuoneen puolelta.
- Anonyymi
Toisinaan tulee mieleen,että onkohan hääpari ihan tosissaan ...pääasia tuntuu olevan kunhan saadaan naama näkyviin. Puuttuu lämpö ja hellyys ,usein pelkästä katseesta ja kosketuksesta huomaa parin aitouden. , mutta useimmilta se puuttuu. Ymmärrän kyllä, että tilanne jännittää ja hermostuttaa mutta silti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toisinaan tulee mieleen,että onkohan hääpari ihan tosissaan ...pääasia tuntuu olevan kunhan saadaan naama näkyviin. Puuttuu lämpö ja hellyys ,usein pelkästä katseesta ja kosketuksesta huomaa parin aitouden. , mutta useimmilta se puuttuu. Ymmärrän kyllä, että tilanne jännittää ja hermostuttaa mutta silti.
Niin turhia ohjelmia nuo hääohjelmat, yksinkertaiset tollot vain häpäisevät itsensä koko kansan silmissä. Se on nykyaikaa, kun esille pitää päästä, seiskat ja iltaroskat elää sillä mitä isompi moka tai kohu saadaan näkösälle, tähän kait tässäkin formaatissa pyritään.
- Anonyymi
Minusta on ollut ihana seurata mitä erilaisempia pariskuntia, jotka eivät ole niin kuin samasta puusta veistettyjä tälläytyjiä.
- Anonyymi
Joku on sanonut, että nykyään keskinkertaisuudet ovat vallanneet television. En enää puhuisi edes keskinkertaisuuksista vaan peräpään hiihtäjistä.
- Anonyymi
Samaa mieltä, kyllä piti aivan henkeä haukkoa, kun pöyristyttävää ala-arvoista käytöstä morsiamelta. Hakivat upean sormuksen kultasepältä niin raakaa vitun hokemista ämmän suusta ja muutenkin viljeli rumia sanoja solkenaan , ihme että alttarilla ei sanaa viljellyt. Ja tuo törkeys piti sitten koko kansalle suostua esittämään. Mikä ihme saa ihmispolot häpäisemään itsensä julkisesti?
- Anonyymi
VIIMEIN KAIKKI ON HYVIN! Tää lause ärsyttää joka jaksossa. Vaik ei olis ollut ees huonosti niin VIIMEIN KAIKKI ON HYVIN
- Anonyymi
Samaa olen miettinyt. Mistä löytyy noin ilman käytöstapoja olevia ihmisiä ?
- Anonyymi
Aina sama kaava, kun morsian häslää, kiroilee ja pomottaa ja ukko on kuin joku perässä vedettävä nahjus joka tekee kaiken niinkuin akka haluaa, kun "onhan hän nyt prinsessa"
Kyllä tällainen meno kelpaa feministeille, mutta jos sama tapahtuisi toisinpäin niin voi sitä huutokuoroa. - Anonyymi
Ei pysty edes katsomaan näitä Suomen hääpareja, eikö ihmisillä ole mitään objektiivisuutta arvoida, miltä heidän käytöksensä ja olemuksensa näyttää ulkopuolisille ihmisille? Kaiken kaikkiaan on pakko sanoa, että me suomalaiset ollaan, itse mukaan lukien, todella epäfilmaattisia ja suorastaan rumia. Katsokaa peiliin ja miettikää, että miltä ruudulla näyttäisitte ja onko oikeasti hyvä ratkaisu esiintyä tosi-tv-ohjelmassa.
Kanava kääntyy kyllä välittömästi, jos edes mainostauolla näkyy Unelmahäät. Pitäkää ihmiset häänne sukulaisten ja ystävien kesken, jotka tuntevat teidät. - Anonyymi
Suomalaisten naisten trendi: lyhyeksi kynitty tukka ja ylipainoa reilusta, muutama tatuointi ja silmälasit. Monta kertaa keski-ikäistä naista katsoessa miettii, että onkohan tuo nainen vai mies.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh734094Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?
Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli863373Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit983158Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?
Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.413046- 1013032
Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä
Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi412674Seksuaalinen ahdistelu, naisten vähättely ja törkeä käytös naisia kohtaan kukkii rakennustyömailla
Tällainen lienee ihan tavallisista kaikilla "äijävaltaisilla" työpaikoilla. Kaikki miesvaltaiset alat eivät ole toksise2432555Kerro minulle
Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö832452Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j2152426Rakkaalle J miehelle.
Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.922319