Kummassa vuonna 2030

On suurempi kansantulo,zimbabwessa vai venäjällä?
365
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Zimbabwe jos hyvin käy Venäjä vajoaa sille tasolle että maksu välineenä käytetään käpyjä , oravan nahkoja ja muuta vastaavaa olisi vaan niin oikein heidän toiminnan seurauksena heille.

Äänestä

Zimbabwen edeltäjä Rhodesia taisi olla rikkain afrikan maa jossain vaiheessa. Sitten tuli populistinen diktatuuri ja vei kaiken. Zimbabwe on vieläkin rikas luonnonvaroiltaan.

Äänestä

Zimbabwen tunnen, mutta missä on Venäjä, tulevat lapsemme kysymään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

On suurempi kansantulo,zimbabwessa vai venäjällä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu