Kielteisen turvapaikkapäätöksen, jopa viiden jälkeen nämä laittomasti maassa oleville on kaikessa hiljaisuudessa myönnetty opiskelijastatuksella oleskelulupa, eli elinikäinen ylöspito maahamme.
Kiitos taas suvakkihallitukselle.
Edes Ruotsin tilanne ei pysäytä aivottomia suvakkeja.
Kiitos taas suvakkihallitukselle.
Edes Ruotsin tilanne ei pysäytä aivottomia suvakkeja.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Se kävikin kätevästi kaikessa hiljaisuudessa. Näin toimii isänmaallinen hallitus. Kantaväestölle rahaa ei riitä, mutta ali-ihmisiin rajattomasti.
Ja ylläpito opiskeluaikanakaan ei perustu mihinkään opintolainaan kuten suomalaisilla vaan taikaseinärahoitukseen.
Mahdamme nähdä monia loistavia menestystarinoita!
Näillä moniosaajilla saamme maamme nousukiitoon, aivan kuin Ruotsissa nyt.
Terveisin hallituksen tytöt!
Omasta kansasta viis! Valtionvarainministeri kehottaa kansaa sossun luukulle. Samaan aikaan annetaan vieraille ikuinen kelaoikeus, vaikka alla olisi useampikin karkoitusmääräys.
Kenen puolella nämä tytöt siellä hallituksessa on?
Tietäähän sen kuten vanhan mainoksen mukaan sanottiin että seinä takana (tässä tapauksessa rajan takaa) olis patukkaa tarjolla.
Parasta pöytään näille rikollisille, jotka on jo moneen kertaan viranomaisten toimesta katsottu, ettei maassaolon edellytykset täyty.
Näitä on edes turha tutkia enää, vaan kaikki halukkaat, tervetuloa ovet on auki.
Muotia on lahjoa rikollisia kuten kettutytöistäkin tehtiin virkamiehiä.
Ministerit osaa hyvin samaistua siihen elämään kun on omaa kokemusta.
Mitä suurempi rikollinen sen parempi lahjavirka.
Mutta tällaisen toiminnan loppu tulee tuhossa.
Eläkeläisköyhyys jatkuu, mutta rikollismatuja paapotaan.
Mistä johtuu, että nämä ns, maahanmuuttokriittiset ihailevat Putnia?
Ei kaikki.
Olen Nato myönteinen ja hieman myös EU myönteinen, äänestän persuja, en pidä putinista lainkaan enkä kovin paljoa venäjästäkään, kannatan tasa-arvoista avioliittoa enkä ole homo tai maahanmuuttajavastainen mutta olen maahanmuuton lieveilmiöitä kohtaan kriittinen sekä kaikkea sen ympärille rakennettua hyysäyskoneistoa vastaan.
Täysin edesvastuutonta toimintaa hallitukselta. Kävelivät koko Suomen oikeus ja turvapaikkajärjestelmän yli. Oksettavaa jättää nämä paskat maahan.