Mystisiä maksavaivoja lapsilla

Lapsilla salaperäisiä maksatulehduksia? Toivottavasti eivät liity koronarokotuksiin. USA:ssa ja Britanniassa ainakin on rokotettu alle kouluikäisiäkin. https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/1e46f60c-5011-4d4e-a2a4-e3bc5bf67fc8
359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mullapa on foliohattu niin muhun ei vaikuta. Avaajalle suosittelen samaa.

Äänestä

Tulee heti mieleen sikainfluenssapiikit ja lasten narkolepsiatapaukset kymmenisen vuotta sitten. Tosin aikaa siihenkin meni, ennen kuin niiden välinen yhteys julkisesti tunnustettiin.

Äänestä

Tätä kannattaa kuitenkin seurata, ilmeeneekö Suomessakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Lapsilla salaperäisiä maksatulehduksia? Toivottavasti eivät liity koronarokotuksiin. USA:ssa ja Britanniassa ainakin on rokotettu alle kouluikäisiäkin. https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/1e46f60c-5011-4d4e-a2a4-e3bc5bf67fc8

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu