Jos joku kuvitteli että sellainenkin oikeus heillä olisi.
Ayjohtajilla ei oikeutta tappaa ihmisiä hoidon puutteeseen, tuskin valtiovalta antaa
2
107
Vastaukset
- Anonyymi
Jaa, että oikeus ihan tappaa....?
Päättäjillä tämä oikeus todennäköisesti on kun hoitajapula on vaivannut sairaan- ja tarveydenhoitoalaa VUOSIKYMMENIÄ eikä mitää ole saatu aikaiseksi, ei mitään muuta kuin puuhataan pakkolakia, että töihin on pakko mennä oli työshteessa tai ei.
Yksityisissä hoivalaitoksissa haamut hoitaa, koskeekohan pakkolaki niitä haamuhoitajiakin?
Julkisen talouden työntekijöillä ja virkamiheillä on vapaan maan vapaina kansalaisina oikeuksiakin ei pelkästään velvollisuuksia. Onko päässy unohtumaan?
Yhdeltäkään muulta työntekijä ryhmältä ei ole LEIKATTU lomarahoja, hoitajilta on! Onko sekin päässyt unohtumaan?
Hoitohenkiökunta ei enää ikinä kuvittele, että he ovat ihmisä joiden työllä on arvoa ja todellista merkitystä muuten kuin puheissa ja nämä pakkolaki juttut putsaa hoitoalan oppilaitoksetkin oppilaista niin luokattomia hoitoalan palkkaneuvottelut ja päättäjien suhtautuminen heihin on.
Nykyaikainen satraahoito on niin teknistynyttä, että melkein insinöörin tutkinto pitää sairaanhoitokoulutuksen lisäksi olla ja terveydebhoitoala on niin hierrarkista työtä kuin armeijassa!- Anonyymi
Jaahas mikäs teitä muruja vaivaa kun asiasta pitää puhua oikeasti?
Katupöly tappaa oikeasti aiheuttaa päivystyspäyntejä, kuormittaa sairaaloita, mutta ei se mitään haittaa kaikki hyvin valtakunnassa eikä kukaan puuhaa poikeuslakia katujen puhdistamiseksi!
Sitten iltalehti keksi suorituspalkkauksen! Onko mitään tyhmenpää, yksinkertaisempaa tapaa tappaa se vähäinenkin sopu ja tiimihenkin kuin panna TYÖNTEKIJÄT jakamaan itsensä vuohiin ja lampaisiin!!
Työnantajien edustaja on varmaan meinnannut tukehtua pullaan kun tuon luki! Miten tätä todella VAIKEAA JA VAARALLISTAKIN lakkoa voidaan vielä ememmän hämmentää, tehdä se vileä vaikeammaksi kuin se jo on?
Tuollainen uutisointi ja kirjoittelu tässä tilanteessa pitää lailla kieltää ja tunnissa, Tiedetään millä siihen pyritään hajoittamaan lakkolaisten rivit, mutta älkää sortuko lillukanvarsiin vaan pysykää yhtenäisinä ja pitäkää rivit suorina!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 262584
Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo772516Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv692340Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m232140- 841789
En tiedä ymmärrätkö
Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk71609Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä211404Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍311392- 51154
Se on siinä
Jami kun vielä loppuu niin Lappajärvellä ei oo yhtään mitään toimintaa.Purkamista piisaa kymmenen vuoden ajalle.Maakunna34973