Jos joku kuvitteli että sellainenkin oikeus heillä olisi.
Ayjohtajilla ei oikeutta tappaa ihmisiä hoidon puutteeseen, tuskin valtiovalta antaa
2
108
Vastaukset
- Anonyymi
Jaa, että oikeus ihan tappaa....?
Päättäjillä tämä oikeus todennäköisesti on kun hoitajapula on vaivannut sairaan- ja tarveydenhoitoalaa VUOSIKYMMENIÄ eikä mitää ole saatu aikaiseksi, ei mitään muuta kuin puuhataan pakkolakia, että töihin on pakko mennä oli työshteessa tai ei.
Yksityisissä hoivalaitoksissa haamut hoitaa, koskeekohan pakkolaki niitä haamuhoitajiakin?
Julkisen talouden työntekijöillä ja virkamiheillä on vapaan maan vapaina kansalaisina oikeuksiakin ei pelkästään velvollisuuksia. Onko päässy unohtumaan?
Yhdeltäkään muulta työntekijä ryhmältä ei ole LEIKATTU lomarahoja, hoitajilta on! Onko sekin päässyt unohtumaan?
Hoitohenkiökunta ei enää ikinä kuvittele, että he ovat ihmisä joiden työllä on arvoa ja todellista merkitystä muuten kuin puheissa ja nämä pakkolaki juttut putsaa hoitoalan oppilaitoksetkin oppilaista niin luokattomia hoitoalan palkkaneuvottelut ja päättäjien suhtautuminen heihin on.
Nykyaikainen satraahoito on niin teknistynyttä, että melkein insinöörin tutkinto pitää sairaanhoitokoulutuksen lisäksi olla ja terveydebhoitoala on niin hierrarkista työtä kuin armeijassa!- Anonyymi
Jaahas mikäs teitä muruja vaivaa kun asiasta pitää puhua oikeasti?
Katupöly tappaa oikeasti aiheuttaa päivystyspäyntejä, kuormittaa sairaaloita, mutta ei se mitään haittaa kaikki hyvin valtakunnassa eikä kukaan puuhaa poikeuslakia katujen puhdistamiseksi!
Sitten iltalehti keksi suorituspalkkauksen! Onko mitään tyhmenpää, yksinkertaisempaa tapaa tappaa se vähäinenkin sopu ja tiimihenkin kuin panna TYÖNTEKIJÄT jakamaan itsensä vuohiin ja lampaisiin!!
Työnantajien edustaja on varmaan meinnannut tukehtua pullaan kun tuon luki! Miten tätä todella VAIKEAA JA VAARALLISTAKIN lakkoa voidaan vielä ememmän hämmentää, tehdä se vileä vaikeammaksi kuin se jo on?
Tuollainen uutisointi ja kirjoittelu tässä tilanteessa pitää lailla kieltää ja tunnissa, Tiedetään millä siihen pyritään hajoittamaan lakkolaisten rivit, mutta älkää sortuko lillukanvarsiin vaan pysykää yhtenäisinä ja pitäkää rivit suorina!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El746344MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny415418Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.624279NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun734142Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja673901Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.751233- 3281095
- 601060
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?32880Toivotko, että
Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?62831