Onko ukrainalaisia jo näkynyt Vammalan katukuvassa ?

Anonyymi

7

815

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tampereella on entisessä Kaupin sairaalan vastaanottokeskuksessa jo 300 Ukrainan pakolaista. Siellä nuo näkyy katukuvassa ja leikkikentillä ihan kunnolla. Siistejä ja hoikkia nuoria naisia. Oikeen lihavia ei ole yhtään, siinä mielessä ovat edukseen moniin kotimaan naisiin verrattuna.

      • Anonyymi

        Eihän heitä katukuvassa mitenkään erikseen huomaa, elleivät avaa suutaan ja kielestä tunnista.


    • Anonyymi

      Lihavat suominaiset kadehtii.

      • Anonyymi

        Naiset sai oman 33.000 hengen matumiessatsinsa jo 2015. Siitä riitti kaikille yli 60-vuotiaille ja vaikka mitenkä lihavillekin naisille nuorta, tummaa deittiseuraa. Lehdissä oli kymmenittäin juttuja, kuinka viiskymppiset naiset ottivat noita koteihinsa asumaan.

        Nyt suomalaiset naiset on nyreissään, kun on ennakoitu että Ukrainasta tulee 40.000....80.000 pakolaista. Mukana ei ole yhtään nuoria Olegeja tai Andrej -miehiä. Kaikki on nuorehkoja naisia ja mahdollisesti niiden lapsia.


    • Anonyymi

      Kannintielle vietiin narkkaritaloille :D sieltä saa vielä pahemmat traumat kuin jostain Ukrainasta

    • Anonyymi

      Parilta oon saanut jo pesää.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      62
      6745
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      66
      6558
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      143
      5390
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      50
      4393
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4059
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3600
    7. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      37
      3058
    8. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      27
      2929
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      64
      2711
    10. Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....

      Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta
      Maailman menoa
      35
      2213
    Aihe