On kiva ajaa Kontiolahden keskuskatua

Anonyymi

kun siinä on vain muutama hidastetöyssy.

Sivutiet jäivät viimesyksynä hoitanmatta, eikä niitä hoideta tänäkään kesänä.
Asian taustalla on suomalaisten autoilun kaikinpuolinen estäminen.
Hallituksen uusi strategia­ toteuttaa autoilun rajoittamisen erityisesti
haja-ajatusalueella.

Sivutiet ovat täynnä niin syviä kuoppia että vain OFF-ROAD ajoneuvolla pääsee kaupoille.

Muistakaa äänestää Vihreitä, demareita, RKPtä, kokoomusta.

3

929

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin lyllä Kontiolahden töyssyt vituttaa kun jokaisella kauppateissulla nuo iskarienmurskaimet paukuttavat. Tuollaiset töyssyt ova siiri suunnitteluvihe kun asfaltti rikotaan ja kiviä asennellaan ajoradalle.

    • Anonyymi

      Vajaan kymmenen vuoden aikana kaikki puolueet ovat istuneet eri hallituksissa.
      Siitä voi jokainen nostaa tikun nokkaan oman ideologiansa ja mieltymystensä mukaan puolueen haukuttavaksi tai kiiteltäväksi aiheesta kuin aiheesta.

    • Anonyymi

      Nuo Kontiolahden tärskyt on virheellisesti suunniteltu ja asfaltti on painunut sekä rikkoutunut niin että tärskyt rikkovat jo autojen alustrakenteita. Tulen hakemaan korvauksia tärskyjen aiheuttamista auton vaurioista. Kyllä teiden ja katujen on oltava sellaisessa kunnossa että ajaminen normaalisti on mahdollusta ilman että tärskyt rikkovat ajoneuvoa. Suosittelen kanssa-autoilijoita myös hakemaan korvauksia autojen korjauskustannuksista. Todisteet tärskyistä on helposti nähtävissä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      127
      2392
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      41
      1975
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      52
      1913
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      30
      1907
    5. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      102
      1897
    6. Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)

      Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la
      Sysmä
      58
      1199
    7. Onko sulla jotain

      Suunnitelmia?
      Ikävä
      117
      1095
    8. Poistettuun aloitukseen

      Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei
      Suhteet
      20
      953
    9. Vaikeneminen

      Tylsää kun nainen meni kuoreen 🫤
      Ikävä
      54
      900
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      110
      857
    Aihe