Hoitajien ajoitus mättää

Hoitajien ajoitus mättäää ku muutenki hoitojonot on pidentyneet.

Toiseks mistä palkan korotus? Ei kunnilla ja kaupungilla ole rahaa, joten ainut keino on joko kunnallisvero nostetaan tai sitten asiakasmaksut.

En ole kieltämässä lakko oikeutta, mutta hoitakaaa edes he jotka tarvitsevat sairaalan hoitoa.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Entä hoitokodit jossa ihminen asuu pysyvästi ku ei pärjää kotona? Miten he saa ny apua?

Äänestä

Ammattiliitot pitäisi lopettaa. Pitäisi olla aina ajankohtainen työlaki, jossa määriteltäisiin minimipalkka. Miesten ja naisten tulisi samasta työstä saada samaa palkkaa.
Lakkoilu pitäisi määrätä laittomaksi.
Jos irtisanoutuisi, ilman, että on uutta työpaikkaa sovittuna, ei pitäisi saada mitään työttömyyskorvauksia.

Äänestä

Ulkomailta hoitajat Suomeen. Saikkulehmät kortistoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hoitajien ajoitus mättäää ku muutenki hoitojonot on pidentyneet.

Toiseks mistä palkan korotus? Ei kunnilla ja kaupungilla ole rahaa, joten ainut keino on joko kunnallisvero nostetaan tai sitten asiakasmaksut.

En ole kieltämässä lakko oikeutta, mutta hoitakaaa edes he jotka tarvitsevat sairaalan hoitoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu