Ei ole enää epäilystäkään siitä, että IMPPERIALISTI on ollut pääpeluri ukrainan sodan lietsomiseksi

Anonyymi

ja siis häärinyt maassa tavalla, joka sai Venäjän vastaamaan impperialistin vehkeilyyn. Impperialisti on nyt käytännössä Yksin aseistamassa Ukrainaa, summilla, jotka saattavat monia "heikottaa". Tästä ei enää paljoa muuta puutu kuin se, että impperialisti Itse tulisi soppaan mukaan. Impperialistilla oli takuulla isot panokset maassa jo ennen sotaa, puhuvat Sadoista Miljardeista. Mukana runsaasti juutalaisia.
Nyt reilussa kuukaudessa Impperialisti on panostanut reilusti yli 3 miljardia taalaa, laskujeni mukaan. Ehkä impperialisti ei halua, että sen kemialliset tehtaan maassa paljastetaan....

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17403682/jaahas-kelit-on-taas-sellaset-etta-kepulainen-valmistautuu-heittamaan-super-myrkyt-peltoon
https://www.aljazeera.com/news/2022/4/21/biden-announces-another-800m-military-aid-package-for-ukraine

8

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Putistan on ollut ja on se ainut imperialisti joka haluaa viedä omaa yhteiskunnallista erinomaisuuttaan ja hyvinvointia naapurimaihin. Ihmeen vastahakoisia vapautettavia ovat vain olleet viimeiset sata vuotta.

    • Anonyymi

      Kannattaisko vaihtaa toi suomenkielen opettaja?

      • Anonyymi

        IMPPERIALISTI tunnetaan yleensä siitä, että on ÖLJYn kimpussa. Olisiko Ukrainassa runsain mitoin öljyä, vaiko sittenkin jotain muuta? Selvää nyt kuitenkin on, että Impperialisti on äärimmäisen kiinnostunut juuri ukrainasta, panostanut sinne ehkäpä satoja miljardeja maan haltuunottamiseksi ARGENTIINAN tapaan.


    • Anonyymi

      Eli avaaja puhuu siis Pulerista ilmiselvästi?

    • Anonyymi

      Juu, Putin on imPPerialisti ja Z-natsi viimeisen päälle. Aika hullua, että meillä Suomessakin pn vielä reliikkeinä sellaisia vanhoja stalinisteja tai hitler-natseja, jotka innokkaana kannustavat tämän päivän maailman vihatuinta kusipää-Puttea jatkamaan kansanmurhaa Ukrainassa!

    • Anonyymi

      Venäjä aloitti sodan v 2014. Nyt venäjä jälleen hyökkäsi ja murhaa siviileitä. Venäjä yksin on syyllinen sotaan - ei Nato, Ukraina, tai mikään muukaan länsimaa. Venäjä tulee pitkäkestoisesti sanktioida takaisin agraarivaltioksi. Nykyvenäjä ei kuulu maailmaan.

      • Anonyymi

        Tästä tulee todella mielenkiintoista ! Sillä n. 30 maailman valtiota - vaikkakin niitä kutsutaan jotaviksi teollisuusmaiksi (entiset härkit siirtomaavaltiot) - yrittä eristää yhtä maaiman suurinta valtiota muista.
        Jäämme seuraamaan.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      167
      3488
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      15
      2186
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      224
      1522
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1261
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1221
    6. 37
      1141
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1073
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      136
      1031
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      1014
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      41
      1010
    Aihe