Miksi kaikki on mukamas aina rasismia, jos toinen osapuoli sattuu olemaan ulkomaalainen?

Anonyymi

Heti jos se toinen osapuoli on ulkomaalainen, niin kaikki on aina mukamas rasismia. Valitetaan heti rasismista, vaikka rasismia ei edes ole, tai ei liity aiheeseen mitenkään. Pitää ymmärtää että mikä on rasismia ja mikä ei.

15

373

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämä liitty woke-nokkimisjärjestelmään jossa valkoiset ovat hierarkian pohjalla.

      • Anonyymi

        Eritoten mustat kansat osaavat käyttää tätä kultakorttia ja typerät alistuvat vaaleat kansat tekevät mitä kingzzit tahtovat. Karmii lukea näiden afrojen omilla palstoilla juttuja ja kehuskeluja miten alistavat vaaleaihoisia ja miten helppoa se on, "rasismi" kortilla. Jotenkin uskomatonta että yhtäkkiä täällä pienessä valkoisessa pohjolassa meidän pitäisi kumarrella näille mustille tai muuten saa "rasisti" leiman jonka sitten pitäisi olla pahin nimitys ikinä(?).
        Juu ei, jättäydyn tästä nykymaailman ja sukupolvien sekoilusta.


      • Anonyymi

        On muuten rasistista jo sinällään tuo woke-"kulta"etnisyys järjestys. Vaaleaihoisia kun maailmassa on ollut aina vähiten ja sama jatkuu edelleen. Me olemme oikea vähemmistö.


    • Anonyymi

      Juu, esim. ihmisen kylmyys, kovuus ja välinpitämättömyys eivät ole rasismia, ellei nämä aiheuta suoraan eriarvoista kohtelua perustuen rotuun, etnisen taustaan tai biologisiin eroavaisuuksiin.

    • Anonyymi

      Eihän se olekaan rasimsia. Monet hörhöt eivät ymmärrä mitä rasismi ylipäätään edes on.

    • Anonyymi

      Presidentti Niinistö sanoi, että: "Täytyy nimittäin muistaa, että rasismi ja mahdolliset ongelmat maahanmuuton suhteen ovat kaksi täysin erillistä asiaa."

      Tuo pitää täysin paikkansa.

    • Anonyymi

      Onko joku vaatinut mustien paviaanien vapaana juoksentelun kieltämistä?
      Vai mikä juttu se adressi on?

    • Anonyymi

      Joidenkin suomalaisten mielestä maanpuolustajat (isänmaalliset) ovat rasisteja.
      Minunkin isäni oli sodassa yli neljä vuotta estämässä maamme valloitusta ja siksi muka rasisti.
      Rasismi on sitä jos mennään vieraaseen maahan vihaamaan ihmisiä.
      Se ei ole vähääkään rasismia jos puolustamme omaa maatamme pysymään meillä suomalaisilla.

      VÄÄRIN AJATELTUNA JA VÄÄRIEN PÄÄTÖKSIEN TEKEMISELLÄ TUHOTAAN SUOMEA SUOMALAISILTA MIELETTÖMÄN NOPEASTI !!!

    • Anonyymi

      Miksi muslimit haluavat kantasuomalaisten integroituvan heihin, vaikka heidän pitää integroituvan suomalaiseen yhteiskuntaan. Vertaan kielän suvivirren kieltäminen koulujen päättäjäisissä.
      Jos tätä vastustetaan niin onko se rasismia?

    • Anonyymi

      Juuri näin!!!!!!

    • Anonyymi

      Niinistö sanoi fiksusti. ” mahdolliset ongelmat” olisi vaan pitänyt olla ” pahat ongelmat”

      • Anonyymi

        Yksi toinen Niinistön puheista päättyy näin: "Olisi miellyttävämpää, jos emme joutuisi vastakkainasettelujen äärelle. Mutta aina päätöksenteko ja vastuunkanto ei ole miellyttävää. Viime kädessä meidän kaikkien on puolustettava suomalaista yhteiskuntaa."


    • Anonyymi

      Vajaa vuosi sitten Tampereella syntyi ratikkaraivo rasismista, mutta kyse ei lopulta ollut rasismi.

      Raitiotievaunu oli saapumassa pysäkille, kun kuljettaja oli kuuluttanut, että poikkeuksellisesti avataan vain ratikan etuovi, koska pysäkillä on henkilöitä, joita ei tarvitse päästää sisään ratikkaan. Ratikassa istui kyydissä poliitikko, jolla ei ollut koko kuvaa asiasta. muuta kuin se, että kyseiset henkilöt olivat maahanmuuttajataustaisia. Tämä henkilön näkemän perustella alkoi itku ja valitus rasismista.

      Lopulta kuitenkin selvisi, että kyseinen häiriölauma oli poistettu jo edellisestä ratikasta älämölön ja häirinnän takia. Nyt kyseisen ratikan tullessa pysäkille sitä oli viskottu kivillä. Kuski ei siis päästänyt jengiä sisään heidän käyttäytymisen vuoksi, eikä asiaan vaikuttanut heidän etninen tausta tai rotu. Tämä tapaus kuvastaa hyvin aloituksen aihetta.

    • Anonyymi

      Vain Paavo Väyrynen pelastaa, muut ovat kadotus, Paavo Väyrynen on maahanmuuton ihmelapsi

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      151
      10954
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5240
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2443
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2143
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1711
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1554
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      30
      1241
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1176
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      892
    Aihe