Tulin juuri lomalta (käydään yleensä kolme kertaa vuodessa jossain auringossa, talvella kauempana( ja olen kyllä suoraan sanottuna pöyristynyt tästä, ettei meidän palkkoja voida nostaa, että pääsisi pois tästä palkkakuopasta. Nyt myös kivan inflaation vuoksi joudumme tinkimään ruoasta ja kaikesta arkielämässä, ja matkalla jouduimme ottamaan toiselle lennolle halpalentoyhtiön lennon.
Maanantaina allekirjoitan kyllä heti suostumukseni joukkoirtisanoutumiseen, joko alkaa rahahanat avautua.
Nimim. järkyttynyt sairaanhoitaja
Sairaanhoitajille.lisää.palkkaa
11
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tulin juuri lomalta (käydään yleensä kolme kertaa vuodessa jossain auringossa, talvella kauempana( ja olen kyllä suoraan sanottuna pöyristynyt tästä, ettei meidän palkkoja voida nostaa, että pääsisi pois tästä palkkakuopasta. Nyt myös kivan inflaation vuoksi joudumme tinkimään ruoasta ja kaikesta arkielämässä, ja matkalla jouduimme ottamaan toiselle lennolle halpalentoyhtiön lennon.
Maanantaina allekirjoitan kyllä heti suostumukseni joukkoirtisanoutumiseen, joko alkaa rahahanat avautua.
Nimim. järkyttynyt sairaanhoitaja - Anonyymi
Yltäkylläinen elämä tuottaa tyytymättömiä ihmisiä .
- Anonyymi
Sähä voit maksaa minulle 30pro. Palkan korotuksen.. Kiitos jo etukäteen.
- Anonyymi
Hyvä tapa siivota pelkät kaffettelijat ja saikuttajat pois
- Anonyymi
Juu, ökymaastureilla ajavat.
- Anonyymi
Moni luulee, että kutsutaan takaisin.
Ei kutsuta.
Aikaansa kaffetauolla tappavat saavat mennä muihin hommiin, jos kelpaavat mihinkään
Hoitajien maine on niin kova , että kyllä moni työnantaja harkitsee pitkään, onko varaa ja tarvetta kavinjuojille.- Anonyymi
Tosi
- Anonyymi
Järkyttävää. Itse jouduin muuttamaan hotellitasoa kun palkka on niin huono. Ei saatu parveketta merinäköalalla ja tämä johtuu siitä ettei ammattiani arvosteta.
Toinen hoitsu- Anonyymi
Ei ole nimeni Virolainen vaan Sari Sairaanhoitaja. Nyt mennään päätyyn ja hallista ulos eikä takaisin tulla ennenkuin tilissä näkyy tonnin palautus kaikesta kärsimyksestä ja kiireestä ettei edes kahvia voi juoda niin että kauramaito saa asettua ja Liisan tuomasta kermakakusta leikattua kunnon paloja. Painokin pudonnut 80 kilosta sata grammaa.
- Anonyymi
Terroristi-Tehy antaa potilaiden kuolla eli kieltäytyy suojelutyöstä.
- Anonyymi
Kaikkiea sitä kirjotetaan. Toivottavasti hoitajat laittavat ns. hanskat naulaan ja sanovat itsensä irti ja luopuvat ammattioikeuksistaan. katsotaan sitten miten insinöörit, toimittajat ja muut vastaavat hoitavat kaikki.
Hoitotyö kerran kuulostaa vain kahvittelulta. Tosin normipäivätyö klo 8.00 - 16.00 voi unohtaa. Ei ole joka viikonloppu vapaata eikä joulut ja juhannukset aina.
Ei kukaan kysy haluatko maksaa lisää veroja ,että saadaan ilmastohumppaan rahaa .Afrikkaan ja Nepaliin riittä kyllä rahaa ,eikä puhettakaan ettei sitä olisi
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä921939Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2781771Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3071575Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1831455Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em891040- 511007
- 56977
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤56968- 67944
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40941