heti kun eduskunta päättää liittyä NATO n, viikon kuluessa rajähtelisi keskeisillä alueilla historialliset kohteet ehkä Finlandiatalo, oopperatalo, päärautatieasema, tai jonneki muualle?
Vielä jännempää olisi jos öljynjalostamoon Onko se Sipoossa savuaisi taivas mustana, runsaasti kemikaleja tulvisi mereen.
Kaduilla lapset verisinä, palanneina kiljuisi äitiä, äitiä. Hälytys ajoneuvot ulvoisivat kaduilla. Ilmahälytykset soisivat lakkaamatta. Madollisesti sairaalatki olisi risteilyohjusten kohteina.
Monikohan tuon nähdessä haluaisi heti äänestettävän Suomen pois NATO:sta kun näyttöä olisi heti jos noin kävisi?
Eikö olisi jännää JOS
10
96
Vastaukset
- Anonyymi
Sitä saa mitä tilaa,lyhytnäköistä politiikkaa,nato tuo tuhoa tullessaan suomeen..
- Anonyymi
Nato ei tuo tuhoa vaan turvallisuutta!
- Anonyymi
Ihan oikein olet kirjoittanut JOS isoilla kirjaimilla, enkä nyt muutenkaan kutsuisi tuollaista "jännäksi".
- Anonyymi
Ja mikähän FASISTI-NATZI-valtio tätä jännää olisi oikein järjestämässä.....????
- Anonyymi
Rapakon takaa ollaan tuhoa järjestelemässä.
- Anonyymi
Kiva asua täällä maalla syrjässä kaikesta pahasta.
- Anonyymi
Osa aloittajan mainitsemista kohteista ei ole elintärkeitä Suomelle todellisessa kriisitilanteessa. Erittäin tärkeät kohteet ovat aivan muualla, mutta jätän sanomatta ettei tämäkin poistuisi. Tärkeät kohteet on huomioitu ja amattilaiset ovat ne sijoittaneet oikein jopa nykyinen aseistus huomioiden. Turha näitä on täällä pohtia jo turvallisuussyistäkin.
- Anonyymi
Minkälainen sadisti tuollaista pitää jännänä ja unelmoi tuollaisesta? Joku venäjämielinen tietysti! Meidän on saatava Suomi kiireesti Natoon ettei se yks hullu diktaattori ehdi hyökätä tännekin!
- Anonyymi
Ei nato estä mitään, oletha jo kuullut Viro, Latvia, Liettua maiden sotilaskalusto on niin heikkoa, että Suomen ilmavoimien täytyisi Suomen kustannuksella kierellä heidän ilmatilassa kun "heillä" ei ole kiinostusta ostaa omat lentokoneet. Eivät siis pelkää Venäjää, niin paljon kuin monet suomalaiset "litisevät pelosta" turhaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei nato estä mitään, oletha jo kuullut Viro, Latvia, Liettua maiden sotilaskalusto on niin heikkoa, että Suomen ilmavoimien täytyisi Suomen kustannuksella kierellä heidän ilmatilassa kun "heillä" ei ole kiinostusta ostaa omat lentokoneet. Eivät siis pelkää Venäjää, niin paljon kuin monet suomalaiset "litisevät pelosta" turhaan.
jännää
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka323365Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032555Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv702516- 1042126
- 111898
- 411408
Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli3801043Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos38849TVssä TomCruisen superjännä Vaarallinen tehtävä Mission Impossible Rogue Nation
Alkaa uskomattomalla lentokone kuvauksella. Toimintaelokuvan jatko-osa agentti (Tom Cruise) on hankaluuksissa, kun järje28808Kaikkea hyvää kaikki
Kaikkea hyvää kaikki ja positiivisia ja hyviä asioita. Kylmää on kovia pakkasia. Pikku hiljaa kevättä kohti taas. Voimaa6780