mitään kansanäänestyksiä sen edellisenkään liittoutumisen tiimoilta?
Rivimiehille valehdeltiin silloisten pascacoccareiden&kepulie&swedupellehurrien toimesta että "Venäjä hyökkää Suomeen, ja meidän pitää puolustaa itsenäisyyttämme"
Kuulostaako tutulta?
Oikeassa elämässähän nämä edellämainitut vetivät meidät mukaan siihen hullu-hitlerin hyökkäyssotaan, siis operaatio barbarossaan.
Pm tytskäkin on pihalla niinkuin lumiukko historiastamme, tai sitten hänelle on syötetty sitä kaunisteltua ja "hiukkasen" muunneltua historiaa.
Itänaapurimme EI KOE MEITÄ UHKANA, jos me EMME liity MIHINKÄÄN sotilasliittoon..
Hehän ovat tehneet sen selväksi ainakin 100 kertaa jo.
Eivät vain luota poliitikkoihimme, kiitos sen natsisaksan kanssa veljeilyn...
En ihmettele kyllä yhtään, etteivät luotakaan...
Petetäänkö itänaapurimme toistamiseen?
SE on jo rankaisun paikka..
Olivatkin melko kilttejä silloin syksyllä - 44, mutta nyt eivät takuulla ole.
Voimme syyttää nykyhallitusta kaikista tulevista meikäläisuhreista..
https://youtu.be/5f77Kj_wrgM
Ei tainnut olla
Anonyymi
3
195
Vastaukset 3
- Anonyymi
Itänaapuri ei koe meitä uhkana joten tapojensa mukaan se puuttuu Suomen sisäisiin asioihin, pyrkii aluevalloituksiin ja alistamiseen kaikin mahdollisin keinoin. Sellainen naapuri meillä kuin Ukrainallakin.
Siksi NATO. - Anonyymi
Eipäs ole puuttunut asioihimme syksyn - 44 jälkeen..
Natohaihattelut vittuun, niin rauha säilyy. - Anonyymi
Nyt kun ajattelee kaikkea tapahtunutta, niin ehkä olisi ollutkin parempi jos NL olisikin miehittänyt tämän maan....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 83901
- 63846
- 58836
- 50672
Uunimakkara koululaisten suosikki
https://www.is.fi/ruokala/ajankohtaista/art-2000012228523.html on tärkeää että oppilaat syövät hyvin, muuten ei jaksa p264665Meistä puhutaan
Meistä varmaan puhutaan ja huhutaan. Luulen niin. Ei kiva juttu. Ja ystävät on minusta huolissaan. Yritän tehdä kaikkeni27656- 17512
Luotan sinuun nainen, kuin kallioon!
Jos joskus tuntuu siltä, että haluat puhua minulle jotain luottamuksella niin voit luottaa siihen, että kaikki jää meid39511En tiedä sinusta
Olisitko lempeä, hyväntuulinen ja rento vai jämpti, määrätietoinen ja huoliteltu kumppani?38502- 58488