mitään kansanäänestyksiä sen edellisenkään liittoutumisen tiimoilta?
Rivimiehille valehdeltiin silloisten pascacoccareiden&kepulie&swedupellehurrien toimesta että "Venäjä hyökkää Suomeen, ja meidän pitää puolustaa itsenäisyyttämme"
Kuulostaako tutulta?
Oikeassa elämässähän nämä edellämainitut vetivät meidät mukaan siihen hullu-hitlerin hyökkäyssotaan, siis operaatio barbarossaan.
Pm tytskäkin on pihalla niinkuin lumiukko historiastamme, tai sitten hänelle on syötetty sitä kaunisteltua ja "hiukkasen" muunneltua historiaa.
Itänaapurimme EI KOE MEITÄ UHKANA, jos me EMME liity MIHINKÄÄN sotilasliittoon..
Hehän ovat tehneet sen selväksi ainakin 100 kertaa jo.
Eivät vain luota poliitikkoihimme, kiitos sen natsisaksan kanssa veljeilyn...
En ihmettele kyllä yhtään, etteivät luotakaan...
Petetäänkö itänaapurimme toistamiseen?
SE on jo rankaisun paikka..
Olivatkin melko kilttejä silloin syksyllä - 44, mutta nyt eivät takuulla ole.
Voimme syyttää nykyhallitusta kaikista tulevista meikäläisuhreista..
https://youtu.be/5f77Kj_wrgM
Ei tainnut olla
Anonyymi
3
195
Vastaukset
- Anonyymi
Itänaapuri ei koe meitä uhkana joten tapojensa mukaan se puuttuu Suomen sisäisiin asioihin, pyrkii aluevalloituksiin ja alistamiseen kaikin mahdollisin keinoin. Sellainen naapuri meillä kuin Ukrainallakin.
Siksi NATO. - Anonyymi
Eipäs ole puuttunut asioihimme syksyn - 44 jälkeen..
Natohaihattelut vittuun, niin rauha säilyy. - Anonyymi
Nyt kun ajattelee kaikkea tapahtunutta, niin ehkä olisi ollutkin parempi jos NL olisikin miehittänyt tämän maan....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291313
- 99833
- 75640
- 50567
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa11481ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40454Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m149408Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30387Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372- 25368