Ei tainnut olla

Anonyymi

mitään kansanäänestyksiä sen edellisenkään liittoutumisen tiimoilta?

Rivimiehille valehdeltiin silloisten pascacoccareiden&kepulie&swedupellehurrien toimesta että "Venäjä hyökkää Suomeen, ja meidän pitää puolustaa itsenäisyyttämme"
Kuulostaako tutulta?

Oikeassa elämässähän nämä edellämainitut vetivät meidät mukaan siihen hullu-hitlerin hyökkäyssotaan, siis operaatio barbarossaan.
Pm tytskäkin on pihalla niinkuin lumiukko historiastamme, tai sitten hänelle on syötetty sitä kaunisteltua ja "hiukkasen" muunneltua historiaa.

Itänaapurimme EI KOE MEITÄ UHKANA, jos me EMME liity MIHINKÄÄN sotilasliittoon..
Hehän ovat tehneet sen selväksi ainakin 100 kertaa jo.
Eivät vain luota poliitikkoihimme, kiitos sen natsisaksan kanssa veljeilyn...
En ihmettele kyllä yhtään, etteivät luotakaan...
Petetäänkö itänaapurimme toistamiseen?
SE on jo rankaisun paikka..
Olivatkin melko kilttejä silloin syksyllä - 44, mutta nyt eivät takuulla ole.

Voimme syyttää nykyhallitusta kaikista tulevista meikäläisuhreista..

https://youtu.be/5f77Kj_wrgM

3

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Itänaapuri ei koe meitä uhkana joten tapojensa mukaan se puuttuu Suomen sisäisiin asioihin, pyrkii aluevalloituksiin ja alistamiseen kaikin mahdollisin keinoin. Sellainen naapuri meillä kuin Ukrainallakin.
      Siksi NATO.

    • Anonyymi

      Eipäs ole puuttunut asioihimme syksyn - 44 jälkeen..

      Natohaihattelut vittuun, niin rauha säilyy.

    • Anonyymi

      Nyt kun ajattelee kaikkea tapahtunutta, niin ehkä olisi ollutkin parempi jos NL olisikin miehittänyt tämän maan....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      280
      3496
    2. Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset

      Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard
      Maailman menoa
      42
      2517
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      84
      2110
    4. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      109
      1963
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      47
      1862
    6. Särkyneelle sydämelle

      Särjin sun sydämen En voi lakata itkemästä Minuun tekee kipeää Koska sinuunkin. Että näin.. En ole runoilija😂
      Suhteet
      30
      1640
    7. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      126
      1463
    8. Tulli ja Poliisi HAZMAT-suojauksin varustettuna omakotitaloa tutkimassa.

      Todennäköisesti kysymyksessä huumelaboratorio, jossa käsitellään tappavia ja vaarallisia kemikaaleja. Tulli ja poliisi
      Savonlinna
      21
      1183
    9. Oho! Martina Aitolehti uhoaa ex-mies Esko Eerikäiselle: "Sata tonnii, niin..."

      Martina Aitolehti pitää ex-miehensä Esko Eerikäisen kanssa Martina & Esko podcastia. Pariskunta on ollut naimisissa ja h
      Kotimaiset julkkisjuorut
      122
      1141
    10. Nainen sä olet

      Ihailtava ihminen siinä mielessä että teet miten sydän käskee ja toisaalta taas pidättäydyt kaikesta. Pakenet ja lähest
      Ikävä
      62
      1125
    Aihe