mitään kansanäänestyksiä sen edellisenkään liittoutumisen tiimoilta?
Rivimiehille valehdeltiin silloisten pascacoccareiden&kepulie&swedupellehurrien toimesta että "Venäjä hyökkää Suomeen, ja meidän pitää puolustaa itsenäisyyttämme"
Kuulostaako tutulta?
Oikeassa elämässähän nämä edellämainitut vetivät meidät mukaan siihen hullu-hitlerin hyökkäyssotaan, siis operaatio barbarossaan.
Pm tytskäkin on pihalla niinkuin lumiukko historiastamme, tai sitten hänelle on syötetty sitä kaunisteltua ja "hiukkasen" muunneltua historiaa.
Itänaapurimme EI KOE MEITÄ UHKANA, jos me EMME liity MIHINKÄÄN sotilasliittoon..
Hehän ovat tehneet sen selväksi ainakin 100 kertaa jo.
Eivät vain luota poliitikkoihimme, kiitos sen natsisaksan kanssa veljeilyn...
En ihmettele kyllä yhtään, etteivät luotakaan...
Petetäänkö itänaapurimme toistamiseen?
SE on jo rankaisun paikka..
Olivatkin melko kilttejä silloin syksyllä - 44, mutta nyt eivät takuulla ole.
Voimme syyttää nykyhallitusta kaikista tulevista meikäläisuhreista..
https://youtu.be/5f77Kj_wrgM
Ei tainnut olla
Anonyymi
3
195
Vastaukset 3
- Anonyymi
Itänaapuri ei koe meitä uhkana joten tapojensa mukaan se puuttuu Suomen sisäisiin asioihin, pyrkii aluevalloituksiin ja alistamiseen kaikin mahdollisin keinoin. Sellainen naapuri meillä kuin Ukrainallakin.
Siksi NATO. - Anonyymi
Eipäs ole puuttunut asioihimme syksyn - 44 jälkeen..
Natohaihattelut vittuun, niin rauha säilyy. - Anonyymi
Nyt kun ajattelee kaikkea tapahtunutta, niin ehkä olisi ollutkin parempi jos NL olisikin miehittänyt tämän maan....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2821126Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "260941Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔49910- 102853
- 99799
- 73798
- 107669
- 64566
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh2551Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh11458