mitään kansanäänestyksiä sen edellisenkään liittoutumisen tiimoilta?
Rivimiehille valehdeltiin silloisten pascacoccareiden&kepulie&swedupellehurrien toimesta että "Venäjä hyökkää Suomeen, ja meidän pitää puolustaa itsenäisyyttämme"
Kuulostaako tutulta?
Oikeassa elämässähän nämä edellämainitut vetivät meidät mukaan siihen hullu-hitlerin hyökkäyssotaan, siis operaatio barbarossaan.
Pm tytskäkin on pihalla niinkuin lumiukko historiastamme, tai sitten hänelle on syötetty sitä kaunisteltua ja "hiukkasen" muunneltua historiaa.
Itänaapurimme EI KOE MEITÄ UHKANA, jos me EMME liity MIHINKÄÄN sotilasliittoon..
Hehän ovat tehneet sen selväksi ainakin 100 kertaa jo.
Eivät vain luota poliitikkoihimme, kiitos sen natsisaksan kanssa veljeilyn...
En ihmettele kyllä yhtään, etteivät luotakaan...
Petetäänkö itänaapurimme toistamiseen?
SE on jo rankaisun paikka..
Olivatkin melko kilttejä silloin syksyllä - 44, mutta nyt eivät takuulla ole.
Voimme syyttää nykyhallitusta kaikista tulevista meikäläisuhreista..
https://youtu.be/5f77Kj_wrgM
Ei tainnut olla
Anonyymi
3
195
Vastaukset 3
- Anonyymi
Itänaapuri ei koe meitä uhkana joten tapojensa mukaan se puuttuu Suomen sisäisiin asioihin, pyrkii aluevalloituksiin ja alistamiseen kaikin mahdollisin keinoin. Sellainen naapuri meillä kuin Ukrainallakin.
Siksi NATO. - Anonyymi
Eipäs ole puuttunut asioihimme syksyn - 44 jälkeen..
Natohaihattelut vittuun, niin rauha säilyy. - Anonyymi
Nyt kun ajattelee kaikkea tapahtunutta, niin ehkä olisi ollutkin parempi jos NL olisikin miehittänyt tämän maan....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a6491384- 1071237
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta198899Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.320832Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä226775- 58713
Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o175661Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht232647Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.88620Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut21571