Venäjällä sota Ukrainaan vastaan pysäytetään syrjättämällä Putin vallasta.
Sanktiot ei sotaa pysäytä. Putin tietää hän häviää tämän erikoisoperaation. Minusta hän on valmis käyttämään ydinasetta jotta saa näyttämään itsensä voittajalta, kun tuhoaa Ukrainan ydinaseilla.
Sanktiot ei sotaa pysäytä. Putin tietää hän häviää tämän erikoisoperaation. Minusta hän on valmis käyttämään ydinasetta jotta saa näyttämään itsensä voittajalta, kun tuhoaa Ukrainan ydinaseilla.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Sota loppuu pysäyttämällä Nato ja nahkatakkiset natsit.
Missä sinä näet nahkatakkisia natseja? Et kai Marinin Sannaa tarkoita?
Tytöt käyttää nykyään nykyään nahkatakkeja, joten aiotteko tappaa meidän plikat. Täytynee varautua ja laitaa tuo isosiän vanhan sarkatakki päälle ja kaivaa suomikp vintiltä. Tulkaapa koittamaan!
Natoa onkin hankalampi pystäyttää, se kun on käytännössä koko sivistynyt länsimaailma.
Nahkatakkiset natsit voit mennä pysäyttämään Moskovan ja Pietarin kaduille. Putinin oma moottoripyöräjengi nahkatakkeineen mukaan lukien.
Ei niitä natseja juuri muualta löydy.
Nato puolestaan on puolustusyhteisö, joka pysähtyy jäsenvaltioitten rajojen sisälle. Niiden ulkopuolella se operoi YK:n yleiskokouksen ja turvallisuusneuvoston rajatuilla toimeksiannoilla.
Putinin trollit, riisukaa itse nahkatakkinne ja ruvetkaa ihmisiksi.
Putin tuskin käyttää ydinasetta. Ydinaseen käyttö on niin kovan kynnyksen takana, ettei Putin yksin edes mielenhäiriössä kykenisi käyttämään ydinasetta.
Toivotaan niin. Varminta olisi Putin laitetaan vankilaan oikeuden käyntiä varten. Silloin pysyisi kaukana ydin napista. Odotan sitä aikaa kun Putin on pois vallasta ja elämä normalisoituu. Aika järkyttävää että yksi Putin voi saada näin paljon tuhoa aikaa. Eikä tuhoa ole saatu vielä loppumaan.
Putinia ei oikeuteen saada koskaan (fyysisesti ainakaan) Piut paut välittää jostain Haagista ja huutelee vaan että tulkaa hakemaan täältä. Samoin taitaa käydä sodassa raiskaajien ja murhaajien kanssa.
Varmaan suurimmalti osin totta, mutta hän saattaa silti päästä vetäisemään Nikolait omiensa käsissä.
Puolustusministeri Lloyd Austin kannatti mies,tai Idi Amin.
Toivotaan että lännen paskahousut eivät alistu, vaan lähettävät jos pienintä eroa tavallisuuteen Atomiohjukst Kaliningradiin , Kronstadtiin , Muurmannin tukikohtiin , Sevastopoliin , Tartukseen , että silleen !
Ryssälle luu kurkkuun !!!
Ikävä kyllä taitaa olla niin että kyseessä ei ole ihan yhden miehen sota vaan Putin on haalinut valtaeliittiinsä ihmisiä jotka ovat asioista samaa mieltä hänen kanssaan mahdollisimman pitkälti.
Diktatuurissahan valtaan pääsevät yleensä röyhkeimmät ja häikäilemättömimmät tyypit joten jos Putin syrjäytetään niin todennäköisesti hänen seuraajansa ei ole yhtään sen fiksumpi koska järjestelmän ulkopuoleltahan kukaan ei voi valtaan tulla!
Ei mene Putinin natsipuheet jakeluun ,menee ehkä vanhuksille venäjällä Ukrainan kansa on rauhaa rakastava kansa nuoriso venäjällä tietää kyllä missä mennään ja mikä on Putinin tarkoitusperät ikävää kun sattuu olemaan tommoisia johtajia ja yksinvaltius.