ennen. Vain hänellä on riittävä auktoriteetti ja valta panna Venäjä ja sen armeija kuntoon. Kyllä se vaatii kovia otteita kaikenlaisen varastelun ja rosvoilun lopettamiseksi mutta kun tauti on kova niin silloin lääkkeetkin saavat olla kovia.
Venäjä tarvitsee nyt Putinia enemmän kuin koskaan tätä
20
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Vladimir Verisen otteet Ukrainassa ovat aivan riittävän kovat.
Pari kuukautta vielä ja Venäjän armeijassa ei ole jäljellä mitään kuntoon pantavaa.- Anonyymi
2,5 miljoonan miehen resevi, tuhansia tankkeja ja tykkejä ym. Kyllä on aika paljon vielä jäljellä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
2,5 miljoonan miehen resevi, tuhansia tankkeja ja tykkejä ym. Kyllä on aika paljon vielä jäljellä.
Miksi näitä ei ole vieläkään saatu rintamalle?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi näitä ei ole vieläkään saatu rintamalle?
Kun ei ole haluttu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kun ei ole haluttu.
Ei ne lähde hyökkäyssotaan vaan kaatavat puutinin ennemmin. Tässä syy.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ne lähde hyökkäyssotaan vaan kaatavat puutinin ennemmin. Tässä syy.
Laaja reservin kutsuminen palvelukseen olisi Ukrainassa koetun tappion julkinen tunnustaminen.
Sitä ei edes Vladimir Verinen uskalla tehdä, vaikka diktaattori onkin.
Kaikki diktaattorit kaatuvat lopulta,myös Putin.
Vaarallisin on lähipiiri. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
2,5 miljoonan miehen resevi, tuhansia tankkeja ja tykkejä ym. Kyllä on aika paljon vielä jäljellä.
Ei ole mitään 2,5 miljoonan reserviä ja siksi Putte yrittää haalia vapaaehtoisia palkkasotilaita muualta!
Tankkeja PITI OLLA vanhoja yksilöitä huikeat varastot, mutta kun NIITÄ ei saada liikkeelle kun osia on pöllitty varaosiksi muualle! Yhden varikon päällikkö teki itsarin:-D - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole mitään 2,5 miljoonan reserviä ja siksi Putte yrittää haalia vapaaehtoisia palkkasotilaita muualta!
Tankkeja PITI OLLA vanhoja yksilöitä huikeat varastot, mutta kun NIITÄ ei saada liikkeelle kun osia on pöllitty varaosiksi muualle! Yhden varikon päällikkö teki itsarin:-DKovin näyttäviä toimia ei voi tehdä kun kerran EI OLE sotaa vaan vain ”erikoisoperaatio”!
Putella on ’lieviä’ uskottavuusongelmia:-D - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kovin näyttäviä toimia ei voi tehdä kun kerran EI OLE sotaa vaan vain ”erikoisoperaatio”!
Putella on ’lieviä’ uskottavuusongelmia:-DLännen antama aseapu voidaan aina perustella lännen ja Ukrainan yhteishyökkäykseksi ja sen varjolla kutsua aseisiin 500 000 miestä. Sanotaan erikoisoperaation muuttuneen lännen hyökkäyksen torjumiseksi.
- Anonyymi
Hyvässä kunnossahan se on ollut kun 200 miljardia on saatu kahmittua omaisuudeksi ja lisää tulee joka päivä. Varastelu ja rosvoilu alkaa huipulta ja jatkuu ihan pohjakerroksiin asti.
- Anonyymi
Joo, minäkin lueskelin jotain juttua rikkaista ihmisistä, siellä tuli vastaa Putin, sanottiin, että hän on yksi maailman rikkaimmista ellei rikkain ihminen!! Kyllä Venäjän Presitentillä on hyvä palkka! Taitaa Saleakin käydä vähän kateeksi.
- Anonyymi
"Kyllä se vaatii kovia otteita kaikenlaisen varastelun ja rosvoilun lopettamiseksi mutta kun tauti on kova niin silloin lääkkeetkin saavat olla kovia."
Juuri näin!
Putin kavereenein on tällä hetkellä Venäjän suurin rosvojoukko jonka kuriin panemiseen tarvittaisiin kovia otteita.- Anonyymi
Putin on Venäjälle YHTÄ TARPEELLINEN KUIN KEUHKOSYÖPÄ TAI KUPPA!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Putin on Venäjälle YHTÄ TARPEELLINEN KUIN KEUHKOSYÖPÄ TAI KUPPA!
Kyllä sinä sitten olet älykäs keskustelija !
- Anonyymi
Vaikka Putin telottaisi puolet kenraaleista niin toinen puoli jatkais varastamista.
Venäjän kansalainen tietää että voit joutua viattomana vankilaan tai hautaan ihan yhtä todemnäköisesti kuin syyllinenä. Siksi Venäjän kulttuurissa ainoa järkevä tapa elää on varastaa ja nauttia tästä hetkestä. Huomenna saatat joutua keskitysleirille joka rikoksista joita olet tehnyt tai todennäköisemmin jostain mitä et ole tehnyt.
Olisi järjetöntä elää kunniallisesti tuollaisessa Absurdistanissa - Anonyymi
Häkämies, Häkämies, Häkämies.
- Anonyymi
Venäjällä korruptioon ja varasteluun puuttumisessa on sellainen "pieni" riski, että samalla tulee puuttuneeksi Vladimir Putinin henkilökohtaisiin tulonlähteisiin.
Tämän oppi esim. entinen oligarkki Mihail Hodorkovski ikävämmän kautta. Hänelle ei tullut ensimmäiseksi mieleen, että nimenomaan venäjän presidentillä olisi omat rahat pelissä, kun Hodorkovski kiinnitti huomiota valtavaan korruptioon. No, venäjällä presidenttikin on rosvo ja Hodorkovski päätyi vankilaan ja firma Putinin lähipiiriin.
Että onnea siihen armeijan uudistamiseen, sitä tarvitaan ja Suomen onni on ettei se onnistu Putinin aikana(kaan)...- Anonyymi
Kun ulkona on rosvojoukkojen riehumista, tarvitaan Putin, Batman tai Superman lopettamaan rosvoilu ja huligaanien riehuminen.
Jos itse on rosvo tai anarkisti eikä normaali veronmaksaja, sitten kannustaa rikollisuutta ja vastustaa niitä supersankareita.
- Anonyymi
Larnov totesi että Fin/Swe/Norge maksaa Petsamon ..Murmanskissa ei ole edes toimivaa satamaa ydinkäyttöisille luokanveneille.Kiva naapuri..Eu rahaa laitettu n.2022----2020..2016Ostamme Ruotsin kanssa meriyhteydet .Kinuskit kiinnostuneita.Ei voi nauraa "piku "Putinin hommille".Yriti vielä Suomen presidenttiä sairastuttaa ym. etc.ajojahti on päällä....
- Anonyymi
SAS
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 937858
- 403782
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021896- 241210
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html321073Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,281013Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53837Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31792Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia10790Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa
1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄60749