Niuvan rannoilla hauki kutee

Kohta varmaan sais Niuvan rannalta haukia, katiska van sulaan rantaveteen.
6129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Saa jo. Kohta ei enää. Ajoissa katistal rantaan

Äänestä
  • Kolme päivää joudun olemaan vielä sisällä, neljäntenä päivänä tunnin ulkoilu.

    Äänestä

Silliä, silliä saako silliä.

Äänestä

Kohtahan nuo alakaa jiättii lähtemmään niin piäsöö kuopiolaeset kallaan.

Äänestä

Kutteeko haaki ihan Niuvanniemessä asti?

Äänestä
  • Kuttoo kuttoo! Myö Niuvan askartelupiirissä kehitettiin semmonen verkon ja pitkäsiiman yhistelmä, se on semmonen missä ei oo silimiä ollenkaan eikä koukkujakkaan. En tiijä suapiko kallaa mutta voehan tuota aena kokkeilla..eikö nii

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kohta varmaan sais Niuvan rannalta haukia, katiska van sulaan rantaveteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu