Tuollaiset viestit ovat tähän asti aina kielineet että virusaalto taas tulossa.
https://www.iltalehti.fi/terveysuutiset/a/9088555b-9931-4970-8a83-ea34c0bf35d5
Se on sitten kesälomat pilalla.
14
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kesä on rauhallisempaa.
Syksymmällä iskee taas rajusti.
Myös muut pikkuflunssat kiertävät taas, kun kukaan ei ole sairastanut niitä pariin vuoteen.- Anonyymi
Meillä on sitte koronapandemia kun media sen ilmoittaa, ei muuten.
- Anonyymi
3 rokoteet pakotetiin soteväelle joulu-tammikussa ja koronapiikitysväli 3-6kk ja tuo 4 rokotus suositellaan kesän alussa myös koko kansalle syksyllä on jo 5 piikkien aika ja ensimmäiset saa jo 6 piikin pitää muistaa että osa suomessa on saanut 4 piikin jo 2kk sitten eli heillä se 5 jo lähenee nyt.
- Anonyymi
Jacques Attali 1981: ”Tulevaisuudessa löydämme keinon väestön vähentämiseksi – Aiheutamme esim. pandemian, joka kohdistuu mm. vanhuksiin”
https://suomentulevaisuus.net/jacques-attali-1981-tulevaisuudessa-loydamme-keinon-vaeston-vahentamiseksi-aiheutamme-esim-pandemian-joka-kohdistuu-mm-vanhuksiin/- Anonyymi
Ei ole kyse diktatuurista!
- Anonyymi
Korona aikan väkiluku on vain kasvanut. Väki vähentysi jos tauti olisi vaarallinen niille jotka on lapsien hakkimis iässä tai tulossa siihen korona taas on vaarallinen niille jotka on jo lapset hakkinut ja elämä on ehtoon puolella muutenkin siksi korona ei vähennä väkilukua.
- Anonyymi
Kuka jaksaa vieläkin pelätä jotain räkätautia? Antakaa jo olla.
- Anonyymi
Attali 1981
https://vk.com/wall408062758_3315 - Anonyymi
Ranskan valtionjohto suunnitteli jo vuonna 1981 väestön depopulaatiota
Jacques Attali oli François Mitterrandin (Ranskan entinen presidentti) neuvonantaja ja kirjoitti tämän vuonna 1981:
"Tulevaisuudessa on löydettävä keino väestön vähentämiseksi. Aloitamme vanhuksista, sillä kun ihminen on yli 60-65-vuotias, hän elää kauemmin kuin tuottaa, ja se tulee yhteiskunnalle kalliiksi.
Sitten heikot ja sitten hyödyttömät, jotka eivät anna mitään yhteiskunnalle, koska heitä tulee olemaan yhä enemmän, ja varsinkin lopuksi tyhmät.
Eutanasia kohdistuu näihin ryhmiin; eutanasian on oltava tulevaisuuden yhteiskuntiemme olennainen väline kaikissa tapauksissa.
Emme tietenkään pysty teloittamaan ihmisiä tai järjestämään leirejä. Pääsemme heistä eroon saamalla heidät uskomaan, että se on heidän omaksi parhaakseen.
Liian suuri ja suurimmaksi osaksi tarpeeton väestö on taloudellisesti liian kallista. Sosiaalisesti on myös paljon parempi, että ihmiskoneisto pysähtyy äkillisesti kuin että se heikkenee vähitellen.
Emme pysty läpäisemään älykkyystestejä miljoonille ja taas miljoonille ihmisille, voitte kuvitella!
Me löydämme jotain tai aiheutamme sen; pandemia, joka kohdistuu tiettyihin ihmisiin, todellinen talouskriisi tai ei, virus, joka vaikuttaa vanhuksiin tai vanhuksiin, sillä ei ole väliä, heikot ja pelokkaat alistuvat.
Tyhmät uskovat sen ja pyytävät hoitoa. Olemme huolehtineet siitä, että olemme suunnitelleet hoidon, hoidon, joka on ratkaisu.
Idioottien valinta tapahtuu siis itsestään: he kävelevät omin jaloin teurastamoon. " - Anonyymi
Haiii, Jeppe!
Ota Pfizerin rahaa muutama tonni! Ainoa mitä tarvitsee tehdä on esittää muutamalla lauseella katuvaa rokotekriittistä ja rahat ovat sinun! - Anonyymi
Attali 2018: https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000005822658.html
Jacques Attalin mukaan EU:ta vihataan, koska eurooppalaiset poliitikot ovat pelkureita. - Anonyymi
ei haittaa koska en ota kokeellisia geeniterapia piikkejä...
- Anonyymi
Toukokuun puolessa välissä alkaa taas media rummuttamaan kauheaa virusta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toukokuun puolessa välissä alkaa taas media rummuttamaan kauheaa virusta.
Meinaattako ihan oikeasti että ne jättää meitin rauhaan viruksilta? Eheei.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4483079Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1372265- 1332106
Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel291504Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä71425Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2081344Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1521280- 81096
- 571066
- 37805