Tuollaiset viestit ovat tähän asti aina kielineet että virusaalto taas tulossa.
https://www.iltalehti.fi/terveysuutiset/a/9088555b-9931-4970-8a83-ea34c0bf35d5
Se on sitten kesälomat pilalla.
14
56
Vastaukset
- Anonyymi
Kesä on rauhallisempaa.
Syksymmällä iskee taas rajusti.
Myös muut pikkuflunssat kiertävät taas, kun kukaan ei ole sairastanut niitä pariin vuoteen.- Anonyymi
Meillä on sitte koronapandemia kun media sen ilmoittaa, ei muuten.
- Anonyymi
3 rokoteet pakotetiin soteväelle joulu-tammikussa ja koronapiikitysväli 3-6kk ja tuo 4 rokotus suositellaan kesän alussa myös koko kansalle syksyllä on jo 5 piikkien aika ja ensimmäiset saa jo 6 piikin pitää muistaa että osa suomessa on saanut 4 piikin jo 2kk sitten eli heillä se 5 jo lähenee nyt.
- Anonyymi
Jacques Attali 1981: ”Tulevaisuudessa löydämme keinon väestön vähentämiseksi – Aiheutamme esim. pandemian, joka kohdistuu mm. vanhuksiin”
https://suomentulevaisuus.net/jacques-attali-1981-tulevaisuudessa-loydamme-keinon-vaeston-vahentamiseksi-aiheutamme-esim-pandemian-joka-kohdistuu-mm-vanhuksiin/- Anonyymi
Ei ole kyse diktatuurista!
- Anonyymi
Korona aikan väkiluku on vain kasvanut. Väki vähentysi jos tauti olisi vaarallinen niille jotka on lapsien hakkimis iässä tai tulossa siihen korona taas on vaarallinen niille jotka on jo lapset hakkinut ja elämä on ehtoon puolella muutenkin siksi korona ei vähennä väkilukua.
- Anonyymi
Kuka jaksaa vieläkin pelätä jotain räkätautia? Antakaa jo olla.
- Anonyymi
Attali 1981
https://vk.com/wall408062758_3315 - Anonyymi
Ranskan valtionjohto suunnitteli jo vuonna 1981 väestön depopulaatiota
Jacques Attali oli François Mitterrandin (Ranskan entinen presidentti) neuvonantaja ja kirjoitti tämän vuonna 1981:
"Tulevaisuudessa on löydettävä keino väestön vähentämiseksi. Aloitamme vanhuksista, sillä kun ihminen on yli 60-65-vuotias, hän elää kauemmin kuin tuottaa, ja se tulee yhteiskunnalle kalliiksi.
Sitten heikot ja sitten hyödyttömät, jotka eivät anna mitään yhteiskunnalle, koska heitä tulee olemaan yhä enemmän, ja varsinkin lopuksi tyhmät.
Eutanasia kohdistuu näihin ryhmiin; eutanasian on oltava tulevaisuuden yhteiskuntiemme olennainen väline kaikissa tapauksissa.
Emme tietenkään pysty teloittamaan ihmisiä tai järjestämään leirejä. Pääsemme heistä eroon saamalla heidät uskomaan, että se on heidän omaksi parhaakseen.
Liian suuri ja suurimmaksi osaksi tarpeeton väestö on taloudellisesti liian kallista. Sosiaalisesti on myös paljon parempi, että ihmiskoneisto pysähtyy äkillisesti kuin että se heikkenee vähitellen.
Emme pysty läpäisemään älykkyystestejä miljoonille ja taas miljoonille ihmisille, voitte kuvitella!
Me löydämme jotain tai aiheutamme sen; pandemia, joka kohdistuu tiettyihin ihmisiin, todellinen talouskriisi tai ei, virus, joka vaikuttaa vanhuksiin tai vanhuksiin, sillä ei ole väliä, heikot ja pelokkaat alistuvat.
Tyhmät uskovat sen ja pyytävät hoitoa. Olemme huolehtineet siitä, että olemme suunnitelleet hoidon, hoidon, joka on ratkaisu.
Idioottien valinta tapahtuu siis itsestään: he kävelevät omin jaloin teurastamoon. " - Anonyymi
Haiii, Jeppe!
Ota Pfizerin rahaa muutama tonni! Ainoa mitä tarvitsee tehdä on esittää muutamalla lauseella katuvaa rokotekriittistä ja rahat ovat sinun! - Anonyymi
Attali 2018: https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000005822658.html
Jacques Attalin mukaan EU:ta vihataan, koska eurooppalaiset poliitikot ovat pelkureita. - Anonyymi
ei haittaa koska en ota kokeellisia geeniterapia piikkejä...
- Anonyymi
Toukokuun puolessa välissä alkaa taas media rummuttamaan kauheaa virusta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toukokuun puolessa välissä alkaa taas media rummuttamaan kauheaa virusta.
Meinaattako ihan oikeasti että ne jättää meitin rauhaan viruksilta? Eheei.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567805Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675901Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615380Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515283Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084622Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1072333Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e31216Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41175Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371026Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko43974