Se on sitten kesälomat pilalla.

Anonyymi

14

78

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kesä on rauhallisempaa.
      Syksymmällä iskee taas rajusti.

      Myös muut pikkuflunssat kiertävät taas, kun kukaan ei ole sairastanut niitä pariin vuoteen.

      • Anonyymi

        Meillä on sitte koronapandemia kun media sen ilmoittaa, ei muuten.


    • Anonyymi

      3 rokoteet pakotetiin soteväelle joulu-tammikussa ja koronapiikitysväli 3-6kk ja tuo 4 rokotus suositellaan kesän alussa myös koko kansalle syksyllä on jo 5 piikkien aika ja ensimmäiset saa jo 6 piikin pitää muistaa että osa suomessa on saanut 4 piikin jo 2kk sitten eli heillä se 5 jo lähenee nyt.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Ei ole kyse diktatuurista!


      • Anonyymi

        Korona aikan väkiluku on vain kasvanut. Väki vähentysi jos tauti olisi vaarallinen niille jotka on lapsien hakkimis iässä tai tulossa siihen korona taas on vaarallinen niille jotka on jo lapset hakkinut ja elämä on ehtoon puolella muutenkin siksi korona ei vähennä väkilukua.


    • Anonyymi

      Kuka jaksaa vieläkin pelätä jotain räkätautia? Antakaa jo olla.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ranskan valtionjohto suunnitteli jo vuonna 1981 väestön depopulaatiota

      Jacques Attali oli François Mitterrandin (Ranskan entinen presidentti) neuvonantaja ja kirjoitti tämän vuonna 1981:

      "Tulevaisuudessa on löydettävä keino väestön vähentämiseksi. Aloitamme vanhuksista, sillä kun ihminen on yli 60-65-vuotias, hän elää kauemmin kuin tuottaa, ja se tulee yhteiskunnalle kalliiksi.

      Sitten heikot ja sitten hyödyttömät, jotka eivät anna mitään yhteiskunnalle, koska heitä tulee olemaan yhä enemmän, ja varsinkin lopuksi tyhmät.

      Eutanasia kohdistuu näihin ryhmiin; eutanasian on oltava tulevaisuuden yhteiskuntiemme olennainen väline kaikissa tapauksissa.

      Emme tietenkään pysty teloittamaan ihmisiä tai järjestämään leirejä. Pääsemme heistä eroon saamalla heidät uskomaan, että se on heidän omaksi parhaakseen.

      Liian suuri ja suurimmaksi osaksi tarpeeton väestö on taloudellisesti liian kallista. Sosiaalisesti on myös paljon parempi, että ihmiskoneisto pysähtyy äkillisesti kuin että se heikkenee vähitellen.

      Emme pysty läpäisemään älykkyystestejä miljoonille ja taas miljoonille ihmisille, voitte kuvitella!

      Me löydämme jotain tai aiheutamme sen; pandemia, joka kohdistuu tiettyihin ihmisiin, todellinen talouskriisi tai ei, virus, joka vaikuttaa vanhuksiin tai vanhuksiin, sillä ei ole väliä, heikot ja pelokkaat alistuvat.

      Tyhmät uskovat sen ja pyytävät hoitoa. Olemme huolehtineet siitä, että olemme suunnitelleet hoidon, hoidon, joka on ratkaisu.

      Idioottien valinta tapahtuu siis itsestään: he kävelevät omin jaloin teurastamoon. "

    • Anonyymi

      Haiii, Jeppe!
      Ota Pfizerin rahaa muutama tonni! Ainoa mitä tarvitsee tehdä on esittää muutamalla lauseella katuvaa rokotekriittistä ja rahat ovat sinun!

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      ei haittaa koska en ota kokeellisia geeniterapia piikkejä...

      • Anonyymi

        Toukokuun puolessa välissä alkaa taas media rummuttamaan kauheaa virusta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Toukokuun puolessa välissä alkaa taas media rummuttamaan kauheaa virusta.

        Meinaattako ihan oikeasti että ne jättää meitin rauhaan viruksilta? Eheei.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      117
      6186
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      63
      5129
    3. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      65
      4242
    4. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      97
      3831
    5. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      11
      3604
    6. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      119
      3151
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      52
      2536
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2479
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      65
      2226
    10. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      24
      1572
    Aihe