Se on sitten kesälomat pilalla.

Anonyymi

14

72

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kesä on rauhallisempaa.
      Syksymmällä iskee taas rajusti.

      Myös muut pikkuflunssat kiertävät taas, kun kukaan ei ole sairastanut niitä pariin vuoteen.

      • Anonyymi

        Meillä on sitte koronapandemia kun media sen ilmoittaa, ei muuten.


    • Anonyymi

      3 rokoteet pakotetiin soteväelle joulu-tammikussa ja koronapiikitysväli 3-6kk ja tuo 4 rokotus suositellaan kesän alussa myös koko kansalle syksyllä on jo 5 piikkien aika ja ensimmäiset saa jo 6 piikin pitää muistaa että osa suomessa on saanut 4 piikin jo 2kk sitten eli heillä se 5 jo lähenee nyt.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Ei ole kyse diktatuurista!


      • Anonyymi

        Korona aikan väkiluku on vain kasvanut. Väki vähentysi jos tauti olisi vaarallinen niille jotka on lapsien hakkimis iässä tai tulossa siihen korona taas on vaarallinen niille jotka on jo lapset hakkinut ja elämä on ehtoon puolella muutenkin siksi korona ei vähennä väkilukua.


    • Anonyymi

      Kuka jaksaa vieläkin pelätä jotain räkätautia? Antakaa jo olla.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ranskan valtionjohto suunnitteli jo vuonna 1981 väestön depopulaatiota

      Jacques Attali oli François Mitterrandin (Ranskan entinen presidentti) neuvonantaja ja kirjoitti tämän vuonna 1981:

      "Tulevaisuudessa on löydettävä keino väestön vähentämiseksi. Aloitamme vanhuksista, sillä kun ihminen on yli 60-65-vuotias, hän elää kauemmin kuin tuottaa, ja se tulee yhteiskunnalle kalliiksi.

      Sitten heikot ja sitten hyödyttömät, jotka eivät anna mitään yhteiskunnalle, koska heitä tulee olemaan yhä enemmän, ja varsinkin lopuksi tyhmät.

      Eutanasia kohdistuu näihin ryhmiin; eutanasian on oltava tulevaisuuden yhteiskuntiemme olennainen väline kaikissa tapauksissa.

      Emme tietenkään pysty teloittamaan ihmisiä tai järjestämään leirejä. Pääsemme heistä eroon saamalla heidät uskomaan, että se on heidän omaksi parhaakseen.

      Liian suuri ja suurimmaksi osaksi tarpeeton väestö on taloudellisesti liian kallista. Sosiaalisesti on myös paljon parempi, että ihmiskoneisto pysähtyy äkillisesti kuin että se heikkenee vähitellen.

      Emme pysty läpäisemään älykkyystestejä miljoonille ja taas miljoonille ihmisille, voitte kuvitella!

      Me löydämme jotain tai aiheutamme sen; pandemia, joka kohdistuu tiettyihin ihmisiin, todellinen talouskriisi tai ei, virus, joka vaikuttaa vanhuksiin tai vanhuksiin, sillä ei ole väliä, heikot ja pelokkaat alistuvat.

      Tyhmät uskovat sen ja pyytävät hoitoa. Olemme huolehtineet siitä, että olemme suunnitelleet hoidon, hoidon, joka on ratkaisu.

      Idioottien valinta tapahtuu siis itsestään: he kävelevät omin jaloin teurastamoon. "

    • Anonyymi

      Haiii, Jeppe!
      Ota Pfizerin rahaa muutama tonni! Ainoa mitä tarvitsee tehdä on esittää muutamalla lauseella katuvaa rokotekriittistä ja rahat ovat sinun!

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      ei haittaa koska en ota kokeellisia geeniterapia piikkejä...

      • Anonyymi

        Toukokuun puolessa välissä alkaa taas media rummuttamaan kauheaa virusta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Toukokuun puolessa välissä alkaa taas media rummuttamaan kauheaa virusta.

        Meinaattako ihan oikeasti että ne jättää meitin rauhaan viruksilta? Eheei.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona

      Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks
      Sinkut
      152
      3396
    2. Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa

      On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t
      Maailman menoa
      51
      2382
    3. Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä

      Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu
      Maailman menoa
      12
      1190
    4. Mitäköhän vuosi

      2026 tuo tullessaan?
      Ikävä
      111
      1163
    5. Väestönsiirtoa itään?

      Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per
      Helsinki
      48
      927
    6. Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?

      Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20
      Suomalaiset julkkikset
      19
      870
    7. Kuumalle kaivatulle tiedoksi

      Tykkään susta!
      Ikävä
      46
      854
    8. Ikävä sinua..

      Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va
      Ikävä
      8
      845
    9. Nyt musta tuntuu

      Et alat päästämään kokonaan irti..
      Ikävä
      35
      679
    10. Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt
      Maailman menoa
      194
      656
    Aihe