Ilkka Luomalle

Kuulehan nyt pölvästi! Ettäkö yhteisiä sotaharjoituksia Venäjän kanssa? Ehdotuksesi on yksi typerimmistä vähään aikaan nähdyistä. Suomella on ollut historiansa aikana ihan tarpeeksi yhteisiä sotaharjoituksia Venäjän kanssa. Luulis niiden jo riittäneen, lisääkö kaipaat?

Kuten kuultiin, niin Ukrainan rajoille lähetetyt venäläissotilaat oli lähetetty vain sotaharjoituksiin. Miten kävi? Vastaavia sotaharjoituksiako toivot tännekin?

3

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämä Ilkka Luoma on jonkin sortin putinisti. Outoja avauksia suoltava vasemmistosiiven venäjänielinen

      • Anonyymi

        Ilkka on vuosikymmenet ollut tunnettu Kremlin touhujen puolustelija. Ei mitään uutta. Nyt saa vähän enemmän näkyvyyttä. Kymmeniätuhansia rivejä sekavaa tekstiä on suoltanut asiasta menneinä vuosina.


    • Anonyymi

      Hämmästyttävää on miten poliittinen suuntaus vaikeuttaa näkemästä totuudenmukaisesti sananvapauden, ihmisoikeuksien, tai demokratioiden tilaa.
      Tai toinen selitys on, ettei ne merkitse Luoman tapaisille "uskoville" mitään.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      105
      4040
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      55
      2266
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      73
      1591
    4. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      5
      984
    5. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      824
    6. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      20
      784
    7. Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi

      Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu
      Ikävä
      117
      778
    8. Tiedät sen

      Esitän välinpitämätöntä, mutta en ole sitä oikeasti.
      Ikävä
      62
      748
    9. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      39
      742
    10. Olisin valmis tutustumaan uudelleen

      En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.
      Ikävä
      49
      738
    Aihe