Mikään armeija ei toisessa maailmansodassa harjoittanut niin runsasta raiskaamista kuin neuvostoarmeija. Kunniakkaat perinteet velvoittavat. Uljas raiskausarmeija on taas liikkeellä.
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Puna-armeija tunnettiin Berliinissä 1945 nimellä muna-armeija. Ukrainassa tuo paska-armeija on myös tullut tutuksi muna-armeija. Surkeaa, kunniatonta rikollisväkeä sotamiehistä kenraaleihin ja ylipäällikköön asti!
Kuvittele nyt kun ei kehtaa edes runkata miesporukassa, niin halut on aika kovat, ja turha esittää ujoa, kun tarjolla on seksi ilman seurauksia kenen kanssa haluat.
Kannattaa kuitenkin osata erottaa sotapropaganda todellisuudesta. Kaiken liikkuvan raiskaaminen lapsista mummoihin on sotapropagandan aatelia.
joo ei noi ehtis sotia jos vessanpönttöjen ja kodinkoneiden pöllimisen lisäksi raiskaisivat ja teloittaisivat siviilejä siinä määrin kun kerrotaan.
Miksi Venäjä sitten levittää tuota propagandaa raiskaamalla?
Tekstin voi aina ymmärtää tahallaan väärin.
noo suomalaiset raiskaa keskimäärin 1000 vuodessa? eli jos nuo suomalaiset jotka raiskaa pääsis Ukrainaan raiskaamaan niin kyllä nekin varmaan kuukaudessa aika paljon ehtis raiskata
rauhanoloissa täällä suomessa kun se vielläpä laitonta niin jää siis noin vaatimattomaksi tuo raiskausmäärä.
No nyt kuulimme raiskausten asiantuntijan äänen.
Venäläisillä ei ole kunniaa.
Irvokasta kun sarjamurhaajat ja -raiskaajat otetaan lämpimästi vastaan kotimaassaan, onnistuu vain terroristivaltiolta
Kolikolla on kaksi puolta. Meillä on EU:n ja Naton totuus, Venäjällä Putinin totuus. Molemmat ovat omasta mielestä oikeassa.
Yhdestä asiasta venäjän armeija voi olla ylpeä: Mikään muu armeija ei ole varastanut niin paljon vessanpönttöjä! On mitä esitellä voitonpäivän paraatissa!
Muualla panostetaan laatuun.
https://yle.fi/uutiset/3-10971453
Suomalaisetkin tykkää pölliä vessoista...
"Huoltoasemien vessoista häviää kaikki, mikä irti lähtee: tauluista kukkaruukkuihin ja käsisuihkuihin"
https://seura.fi/asiat/ajankohtaista/huoltoasemien-vessoista-haviaa-kaikki-mika-irti-lahtee-tauluista-kukkaruukkuihin-ja-kasisuihkuihin/
Varmaan sotaoloissa pöntötkin lähtis?
Väärin meni, jenkit raiskasivat sekä Saksassa, että Japanissa. Japanissa usan sotilaat rasikasivat järjestään kaikki naiset Japanin antauduttua. Jopa sairaaloihin olivat menneet raiskaamaan kaikki hoitajat.
Ja sula on luonnollisesti esittää tästä kiistämäton todiste?
tuossa Saksassa tapahtuneita, aika paljon vaikka ei jenkit oikeastaan edes ehtineet sotia Saksaa vastaan.
https://www.verkkouutiset.fi/a/saksalaistutkija-yhdysvaltalaiset-sotilaat-raiskasivat-190000-naista-vuosina-19451955-32778/#fb58c869
naton sotilaat ne tois turvaa suomenkin naisille...
Jenkkien palkkaaman natsi zelenskyin propagandaa, TAAS.
Ei taida enää mennä läpi moinen paska..