tahdotko pääministeriksi yleisöpäivä

Tahdtotko pääministeriksi päivä alettaisiin viettää ja jokainen suomalainen saa kokeilla itsensä ministerinä silloin.

Hyvä Idea!
572
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Joo joku Ano hei ei hyvä idea, huono.

Äänestä

No sehän ei muuttaisi mitään, kun jo nyt on jokainen päivä erilainen tällä tuuliviirihallituksella. Riippuu aina tuulen suunnasta, mihinpäin tyttöjen tukat hulmuaa.

Äänestä

Ajatus on Ahmed Ahne sarjakuvasta.

Äänestä
  • Hulluttelupäivä on kirjan nimi.
    Taattua tavaraa Asterixin tekijöiltä.

    Äänestä

  • Coscinny v1972

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tahdtotko pääministeriksi päivä alettaisiin viettää ja jokainen suomalainen saa kokeilla itsensä ministerinä silloin.

Hyvä Idea!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu