Jos teillä on sairas lapsi, älkää antako eristää lasta täysin. Jos joku väittää, että auttaa lastanne ja hänen tulevaisuuttaan, älkää antako eristää. Minua kidutettiin jollakin tämänkaltaisella metodilla.
Kaikki suurimmat toiveeni elämäni aikana ovat liittyneet tähän. Puhelin, jolla voi soittaa apua. Tietokone, jolla voi lähettää viestin ja pyytää apua... lopulta jopa kuolema, että kipu loppuu.
t. pienenä eristetty lapsi, joka oli jumissa siinä eristyksessä vielä aikuisenakin
Älkää antako eristää lapsianne teistä
5
85
Vastaukset
- Anonyymi
Yritän siis kai vain sanoa, että minua kidutettiin fyysisesti ja psyykkisesti Suomessa. Jos katsoo psykologisen kidutuksen määritelmän, niin koin täysin samat asiat. Eikä se ollut vahinko missään instituutiossa vaan minua kidutettiin järjestelmällisesti taloudellisista syistä, olin siis ihmiskaupan uhri. En jaksa enää edes selittää kaikkea. Jos mietitte, miksi maailma on sekaisin, niin tämä liittyy siihen vahvasti.
Aloittaja- Anonyymi
Jotain tuollaista voi olla vanhemmallakin ihmisellä koettuna useamman vuoden ajalta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jotain tuollaista voi olla vanhemmallakin ihmisellä koettuna useamman vuoden ajalta.
Voi tietenkin. Monella se myös jatkuu lapsuudesta aikuisuuteen ja on vaikea päästä pakoon. Vähintä mitä voi tehdä, jos oikeus suojelee rikollisia suhteiden kautta, on tuoda kaikki nimet esiin.
Aloittaja
- Anonyymi
Omia lapsia autetaan, mutta muita ei valitettavasti jaksa. Omassa elämässä on ihan riittävästi haasteita selvitä jotenkin päivä kerrallaan. Kun tietää oman jaksamisensa rajat, sen mukaan on toimittava, muuten oma henkinen ja psyykkinen terveys kuormittuu liikaa ja sitten ei enää jaksa niitä omia läheisiäkään auttaa.
- Anonyymi
henkinen ja fyysinen terveys
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1018827
- 474349
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021946Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html391554- 241480
Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,341209Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121190Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53887Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31872Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29837