Naurettavaa. Venäläiset sotilaat Putinin johdolla toimivat itse Ukrainassa kuin mitkäkin natsit.
Haagiin kuuluisi koko porukka.
On tämä uskomatonta että nykypäivänäkin vielä tehdään tuollaisia hirmutekoja.
Ihmisiä jotka kannattavat tuollaisia tekoja tehneitä ihmisiä, ei voi mitenkään käsittää.
Kaikki mahdolliset voitonpäivän viettämiset on kiellettävä Suomessa
17
53
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikki Z-symbolien näyttämiset tulisi olla yhtä tuomittavia kuin hakaristiliputkin.
Itsenäisyyspäivän mielenosoituksen hakaristiliput kieltäessään Suomi teki aivan oikean päätöksen.- Anonyymi
Ja Venäjän lipun värit pitää kieltää.
- Anonyymi
Se kertoo, että Suomi on kaukana vapaasta yhteiskunnasta. Hakaristiliput kiellettiin, mutta sirppi- ja vasara- ja sateenkaariliput saavat kansan hurraamaan.
Anonyymi kirjoitti:
Se kertoo, että Suomi on kaukana vapaasta yhteiskunnasta. Hakaristiliput kiellettiin, mutta sirppi- ja vasara- ja sateenkaariliput saavat kansan hurraamaan.
Minkäslaista väkivaltaa se sateenkaarilippu taas edustaakaan?
- Anonyymi
Ei uskalla puhua Venäjästä kuin kuiskaten. Sana "venäjä" pitää kieltää.
- Anonyymi
Venäjämielinen automielenosoitus kun alkaa, niin päästään heittelemään -
Kananmunia oikeen kilpaa, taitaa sitten olla Limaisia autoja, hiiiiiihh hiiih - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Venäjämielinen automielenosoitus kun alkaa, niin päästään heittelemään -
Kananmunia oikeen kilpaa, taitaa sitten olla Limaisia autoja, hiiiiiihh hiiihParempi jättää kyseinen kulkue täysin ilman huomiota. Venäjän mieliksi ei mennä mukaan niiden provokaatioon. Tämä on äärioikeiston masinoima kulkue, Suomen venäläiset eivät kuulu tämän kulkueen osanottajiin.
- Anonyymi
Eikö nyt olisi Presidentin jo jyrähdettävä täällä, ei tuollaista sallita ?
Presidentillä ei liene mitään laillista valtaa mielenosoituksiin. Poliisilla ja sisäministeriöllä on. Kumpaakaan ei presidentti käskytä.
- Anonyymi
Roistovaltio Venäjä ja Putiini itse pisti voitonpäivän arvot tunkiolle omalla hyökkäyksellään Ukrainaan.
- Anonyymi
Ei niillä mitään arvoa ole ennenkään ollut, paitsi rys.. eikun venäläisille.
- Anonyymi
Viro uskalsi kieltää, mutta Viro onkin Natomaa.
- Anonyymi
Siinäpä se ero onkin Nato maissa, on sanan ja ilmaisun vapaus.
- Anonyymi
Ei tässä ehditä marssia, on kiireellinen tehtävä. Asennamme vessanpyttyjä Ukrainassa jokaiseen taloon. Muuten suomalaiset luuleen, että itsenäinen Ukraina on vieläkin samalla tasolla Neuvostoliiton aikaa.
Sinänsä mieltä on saatava osoittaa Venemaankin paskiaisten puolesta, mutta juuri tuolle päivälle ei välttämättä tarvitse myöntää mitään lupia.
Laista löytyy varmaan peruste, miksi lupa tietenkin myönnetään, mutta vain jollekin muulle päivälle. Ja sehän lässäyttäisi pirskeet kokonaan.- Anonyymi
Eihän mitään varsinaisia julkisia voitonpäivän juhlia ole koskaan vietetty Suomessa eikä se ole ollut edes vapaapäiväkään.
Pienemmät suomalaiset toverit juhlivat keskenään työväentaloissa ja johtavat suomalaiset toverit olivat Punaisella Torilla Suomen suurlähettilään kanssa. - Anonyymi
Vastamielenosoituksin nämä on tyssättävä.
venäjähän on kuihtumaan päin muutenkin menossa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1986908- 1592036
- 1131688
- 511390
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️551238Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢501098Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu1001074Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?7996Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan251954- 41929