Ukrainalaisen terästehtaan panttivankien olot kurjistuu edelleen

Anonyymi

AZOV ei anna siviilien poistua tehtaan kellarista.
Venäjä on avannut useita humanitäärisiä käytäviä , mutta Zelenskyn joukot estävät niiden käytön.
Pakenevia panttivankeja on Ukrainan joukot tulittaneet konetuliasein.

15

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hahaa,,eiköhän se ollut toisinpäin Venäjä tulittaa siviilejä ja rikkoo sopimuksia.
      Venäjän trolli väittää yötä päiväksi

      • Anonyymi

        Taidat olla taas väärässä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Taidat olla taas väärässä

        Ei hän taida olla väärässä. Venäjähän on kertonut että on saanut tulitettua terästehdasta rajusti niin että pakolaisten on siellä huono olla.

        Teillä Putinin trolleilla pitäisi olla yhtäpitävä juttu että teidän trollailunne toisi jonkinlaista uskottavuutta. Ymmärrät kai sen? Tähän mennessä toinen Putinin trolli sanoo toista ja toinen Putinin lutkuttaja sanoo toista, ja kumpikin kuitenkin väittää että on aidon tiedon ja totuuden julistaja, eikä länsimedia kuulemma tee muuta kuin valehtelee.

        Eli mikä teidän Putinin trollien jutuista on nyt se totuus?

        Tästä on teidänkin pakko päätellä, että jompi kumpi teistä Putinin trolleista selvästi valehtelee! Jos olisin siellä töissä, niin alkaisin etsimään sitä trollia kuka lähettää vääränlaista viestiä ulospäin ja sekoittaa sovittuihin "trollitotuuksiin" selkeitä valheita. Olisiko aika sille että vähän "puhdistaisitte" siellä Trollitehtaallanne "ilmaa" ja sen valehtelevan trollin tai trollien olisi aika lähteä maksetulle lomalle Siperiaan, jos ymmärrät mitä tarkoitan... Älä nyt paljasta muille trolleille sitä että tiedät että joku teistä selkeästi valehtelee!


    • Anonyymi

      Venäjään on luotto miinuksella ja hyvästä syystä: Teloittavat siviileitä ja antautuneet armotta!
      "Venäläiset ei ole ihmisiä vaan silkkaa pahuutta ihmisten vaatteissa"

      • Anonyymi

        Zelensky osaa hyvin käyttää kaltaisiasi hyväkseen.


    • Anonyymi

      Rysä alkaa saada "höyryjyränsä" toimimaan sillä ainoalla tavalla, mikä heiltä sujuu: Raskasta tulta, kevyttä tulta, ammutaan kaikkea ja kaikilla putkilla mitä löytyy. Sen jälkeen suoritetaan "vapautus". Voittaja ei tarvitse selitellä.

      • Anonyymi

        Niin, ihmetellä täytyy Venäjän tähän mennessä vähäistä tykistön käyttöä. Eikö tykkejä enää ole, vain onko ne vaihdettu ohjuksiin ? Suomea vastaan sekä Valkeasaaressa, että Tali-Ihantalassa venäläiset ampuivat kummassakin yli puoli miljoonaa kranaattia suomalaisten asemiin. Sen lisäksi sadat pommikoneet pudottivat pomminsa.


      • Anonyymi

        Ainoa tapa? Missä olet perehtynyt Venäjän tapoihin?


    • Anonyymi

      Venäjä on ainoa, joka on tulittanut evakuointikäytäviä. Ja sitä se on tehnyt useita kertoja niin, etteivät sovitut evakuoinnit ole onnistuneet.

      Propagandasi saattaa upota venäjän orjakansaan, mutta vapaassa lännessä sen tarjoaminen saa vain sinut itsesi näyttämään naurettavalta.

      • Anonyymi

        Oletko ollut paikalla toteamassa vai toistatko kuulemaasi propagandaa?


    • Anonyymi

      Mitähän siellä salaillaan?

      Mitä piilotellaan?

    • Anonyymi

      Niinpä niin. Mutta kuka enää lännessä median riehumisen jälkeen haluaa totuutta kuulla?

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      267
      17542
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      187
      12454
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      73
      6212
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      35
      5118
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      75
      5029
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      54
      4162
    7. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      51
      3763
    8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      100
      3692
    9. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      62
      3286
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      146
      3159
    Aihe