Palstalla on ollut luettavissa persujen kommentoimina, kuinka puolueesta on nyt muka kaikki etnonationalistit ja natsit pistetty pihalle, joten olisiko persuilla viimeinkin aika suvakoitumiselle? Puolue voisi aloittaa jäsenilleen suvakoitumiseen tähtäävän ohjelman, johon tämä seuraava video sopii kuin nenä päähän. Ilon ja suvaitsevaisuuden kautta.
https://www.youtube.com/watch?v=yMnJsIxY6TE
Nyt persut suvakoitumaan!
3
70
Vastaukset
- Anonyymi
Suvakoituminen käy persuilta luontevati. Ovathan Halla-aho sekä Purra alunperinkin vihreitä. Persuilla on rinnassaan peruSS pinssi, mutta sen alla sydän sykkii taas vanhasta muistista täysillä vihreälle suvakismille.
- Anonyymi
Palstalla ei ole juurikaan enää Perussuomalaisia, jotka asiallisesti ja perustellen kommentoisivat. Perussuomalaisten kannatuksen lasku kertoo mielipiteet, eli oistuma on ollut suunnan muutoksen jälkeen suurta, ja oletettavasti lisää lähtee. Osalle vaan ei ole vielä löytynyt sellaista puoluetta, jossa olisi ne asiat esillä, joita haluaisivat suomen linjassa edelleenkin noudatettavan. Osa siirtyy "nukkuviin" odottamaan sitä, osa vaan ei ilmoita kannattavansa Perussuomalaisia ja tarkkailevat ja odottavat linjan muutosta.
Anonyymi kirjoitti:
Ylläpito on poistanut tästä viestin sääntöjen vastaisena.
Persujen logossa on SS.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Seiska: Sofia Belorf haki terapeutilta apua - Avautuu Stefan Thermanista: "Räjähdysherkkä ilotulite"
Sofia Belórf avautuu miesystäviensä Stefan Thermanin ja Niko Ranta-ahon yhteisistä piirteistä Seiskalle. Therman heitti Sofian tavarat ulos ikkunasta572529Raju tilitys Stefan T, nyt aloitti Sofia haukkumiset ja käy terapiassa.
Siitä nähtiin taas, Sofia alkoi heti syyttelyt ja kaikki kertonut Seiskassa,ei osannut tätäkään nainen pitää suutaan kiinni erosta.3662175Sofia ilmestyi eilen illalla instaansa, on silmät surulliset ja koko kasvojen olemus .
Ei ole koskaan helppoa eroa olemassa, vaikka kuinka sitä toisin jotkut väittävät.581512- 1231259
Marin jälleen poliittisia irtopisteitä keräämässä, matkusti Ukrainaan
Saamme varmasti kuvasarjoja liikuttuneesta Marinista itkemässä ja surkuttelemasta ukrainalaisia. Loistava tilaisuus taas kerätä itselleen370888Varoituksen sana
Älkää satuttako sitä ihmistä ketä rakastatte. Jos niin teette, edessä on katumuksen täyteinen pitkä yksinäisyys. Itsellä se varmaan jatkuu koko loppue70815Tampereen sanna lähti lomalle Ukrainaan
Suomessakin olisi asioita hoidettavana, ja siellä vaan ulkomailla patsastelee. Milloin on seuraavat eduskuntavaalit? Valtion velkaantumisen on loputt221769- 108740
Tekis mieli kertoa
Miten pahalta tää on tuntunut ja mitä mietin mut en uskalla ottaa riskiä että sattuu vaan yhä enemmän. Ei näille tunteille voi mitään. Olisin vaan toi28729