Palstalla on ollut luettavissa persujen kommentoimina, kuinka puolueesta on nyt muka kaikki etnonationalistit ja natsit pistetty pihalle, joten olisiko persuilla viimeinkin aika suvakoitumiselle? Puolue voisi aloittaa jäsenilleen suvakoitumiseen tähtäävän ohjelman, johon tämä seuraava video sopii kuin nenä päähän. Ilon ja suvaitsevaisuuden kautta.
https://www.youtube.com/watch?v=yMnJsIxY6TE
Nyt persut suvakoitumaan!
3
146
Vastaukset
- Anonyymi
Suvakoituminen käy persuilta luontevati. Ovathan Halla-aho sekä Purra alunperinkin vihreitä. Persuilla on rinnassaan peruSS pinssi, mutta sen alla sydän sykkii taas vanhasta muistista täysillä vihreälle suvakismille.
- Anonyymi
Palstalla ei ole juurikaan enää Perussuomalaisia, jotka asiallisesti ja perustellen kommentoisivat. Perussuomalaisten kannatuksen lasku kertoo mielipiteet, eli oistuma on ollut suunnan muutoksen jälkeen suurta, ja oletettavasti lisää lähtee. Osalle vaan ei ole vielä löytynyt sellaista puoluetta, jossa olisi ne asiat esillä, joita haluaisivat suomen linjassa edelleenkin noudatettavan. Osa siirtyy "nukkuviin" odottamaan sitä, osa vaan ei ilmoita kannattavansa Perussuomalaisia ja tarkkailevat ja odottavat linjan muutosta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1658416KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4487560Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei743864Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521563629Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183044Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään542745Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv422046- 1262036
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231883Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211681