HS tänään: "Helsingistä muutti (2021) aiempaa enemmän ihmisiä, ja eniten pieni 25-44 vuotiaiden ikäryhmä eli työikäiset" , kertoi erikoistutkija Harri Sinkko Helsingin kaupungilta.
Etätyö on saanut monet ihmiset ajattelemaan tulevaisuuttaan uudella tavalla. Onko järkevää maksaa koko ikänsä kalliista ahtaasta asumisesta autokielteisessä Helsingissä.
Työikäiset muuttavat pois Helsingistä
13
149
Vastaukset
- Anonyymi
Pitkä on matka Sinnemäen miljoonametropoliin, kun väkiluku nousi vain 1500.
- Anonyymi
Nekin 1500 punaiselta mereltä !
- Anonyymi
Keitähän varten tarvitaan Triploja ja Redejä lisää.
- Anonyymi
Triploja ja Redejä aloitettiin suunnittelemaan kauan ennen koronaa.
- Anonyymi
Niitä varten jotka laittavat rahan kiertämään eivätkä makuuta tileillä niitä !
- Anonyymi
Muuttakaa matkustushaluiset Kouvolaan. Siellä pääsee junalla kaikkiin suuntiin.
- Anonyymi
Kaikki haluu Tampereelle.
- Anonyymi
Hki on jo schlummi. Sen takaa punavihreät.
- Anonyymi
jotka ovat rakentaneet norsunluutorninsa niin korkeiksi, ettei sieltä näe raparperinlehden alle. Tuskinpa kiinnostaakaan.
- Anonyymi
Minäkö en ole enää työikäinen kun olen viisikymppinen? Hyvä tietää. Ilmoitankin pomolle että en enää tule töihin.
- Anonyymi
He muuttavat jolla on mahdolisuus. He eivät joilla ei mahdolisutta! Kaikilla ei ole etätyötä ja maailma ei Helsingissäkään pyöri tietotekniikan ympärillä työelämässä kaikki. Me maksetaan tällä todella kalita veroja. Vukra asumisieta ymm. Mutta vaihtoehtoja ei ole. Vai otaisiko kuntasi maaseutu kylää vataan ihmisiä: Jotka helsinkin aluet irtisanosivat itsensä työstä ja tulisivat toimentulotuki luukulle sinne maailaiskaupungit,kylät,pitäjät?Paljon jo vuosikymeniä Niilä päkaupunki asukailla,joilla perintö rahat, perintö mökit. Eläkelle muttavat nihin. Ilmotavat on 2 asunto vaikka asuvat ympäri vuoden siinä,nissä.1 asunto Hesa, Espoo,. Peni yksiö.Jotta kirjoilla pääkaupunki setu. Asunto on sitten käytössä sukulaisella,tai oman haran nuorella. Tullan hakee terveys edut. Ilmaset terveyspalvelut on labroineen ,röngen.julkinen sektori Helsini lähiöät ainakin.
- Anonyymi
Hyvinhän se valtauksenne sujuu ja suomen täyttö, suomalainen ei siedä tätä menoa mikä muutajilla on muassaan ja näitten pyrkimyksiä.
- Anonyymi
Helsingissä on Suomen toimivin julkinen liikenne. Siinähän sen ainoa, mutta merkittävä pointti on.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi385436Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2955266Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä694557Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos692455Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt481890Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu311848Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont261800Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva161762Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi811735- 1051526