MV haluaa kansanäänestyksiä??

MV - tuo puolueeton kaikkien medioiden esikuva - on liikuttavalla tavalla huolissaan kansanvallasta ja demokratiasta Suonessa ja Ruotsissa.

MV-väen puolueettomien ja patrioottisten näkemysten mukaan Natoon liittymisestä on ehdottomasti järjestettävä kansanäänestys.

Onko teillä MV:n ymmärtäjät ja ystävät suurikin huoli demokratiasta Suomessa ja Ruotsissa? Oletatteko, että meidän edustuksellinen demokratiamme ei toimi?

6

56

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ja kun teillä ilmiselvästi on kova murhe Suomenkin demokratian suhteen, onko teillä yhtään mitään murhetta Venäjän viimeaikaisen kehityksen suhteen? Näyttääkö siltä, että siellä on demokratia vahvoilla ja sananvapaus - tuo teidän toinen suuri murheenne - kukoistaa?

      • Olisiko kenties venäläisiltä pitänyt myös kysyä mielipidettä Ukrainan suhteen? Olisiko ennen hyökkäystä ollut hyvä järjestää siellä kansanäänestys? Olisivatko venäläiset halunneet hyökätä?


    • Ja olisi kiva, jos pystyisitte kerrankin nyt puhumaan aiheesta sen tavanomaisen länkytyksen sijaan.

      Onnistuuko se?

      • Anonyymi

        Ei onnistu.
        Propagandaan pätee sama kuin vittuiluun. "Jotta vittuilu olisi tehokasta, on sen oltava jatkuvaa."

        Jos propagandisti antautuisi asialliseen keskusteluun käyttäen vain faktuaalisia argumentteja, hänen egendaltaan putoaisi pohja. Propaganda perustuu toistoon.


    • Anonyymi

      "MV - tuo puolueeton kaikkien medioiden esikuva - on liikuttavalla tavalla huolissaan kansanvallasta ja demokratiasta Suonessa ja Ruotsissa"

      Oho!
      MV ei ole kaikkien medioiden esikuva vaan niiden irvikuva.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2195
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      64
      801
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      706
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      511
      702
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      605
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      580
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe