Venäjän asevoimien joukoissa taistelevien burjaattien ja tšetšeenien välillä puhkesi torstain ja perjantain välisenä yönä tulitaistelu, jonka aiheuttamista mahdollisista kuolonuhreista ei ole selvyyttä.
Ukrainalaistiedustelun mukaan kärhämää olisi syntynyt siitä, missä määrin ja missä roolissa kukakin sotimiseen osallistuu. Lisäksi joukoilla olisi ollut riitoja ”ryöstösaaliin” jakamisesta.
Ukrainalaistiedustelun mukaan kärhämää olisi syntynyt siitä, missä määrin ja missä roolissa kukakin sotimiseen osallistuu. Lisäksi joukoilla olisi ollut riitoja ”ryöstösaaliin” jakamisesta.
Vastaukset 21
Vanhimmat
V. V. Puuttin: "Erikoisoperaatio sujuu suunnitelmien mukaan ja aikataulussa." 🤣🤣
Putinin perseessä erikoisoperaatio sujuu hyvin
erikoisoperaatio = kansanmurha
Erimielisyyttä vessanpönttöjen ja kodinkoneiden jaosta?
Ukrainalaisten viljavarastojen ryöstösaalishan kuuluu Kremlin nautintaoikeuksiin, ne jaellaan venäjän kansalle hyvityksenä kaatuneista venäläissotilaista.
Noin tekee sairaat apinat
Sieltä on ennenkin, isä Aurinkoisen aikana, viljaa viety ja siten aiheutettu miljoonien ihmisten kuoleminen nälkään...
Minä venäläisäitinä en ottaisi poikani hengestä moista lahjusta. Ymmärrän kyllä että kun heillä ei mitään ole niin näin tehdään.
Ukrainan tiedustelu väittää, että Venäjän riveissä syntyi tulitaistelu osin ryöstösaaliin vuoksi – merkkejä ryöstelystä on ilmennyt toistuvasti
Merkkejä Venäjän sotilaiden ryöstelystä ja sotarikoksista tulee ilmi tasaiseen tahtiin. Mariupolin kaupunginvaltuuston mukaan lähes täysin tuhotun kaupungin museoista on ryövätty yli 2 000 taideteosta.
Kasakka ottaa kaiken, mikä on löyhästi kiinni .....
pa Z ka
Tuo olis kyllä aivan täydellistä, jos siirtyisivät vielä ampumaan toisiaan Venäjän puolelle ja jättäisivät ukrainalaiset rauhaan.
r......t tappelee jo kaskenään
Jos niillle toimittais pesukoneita ja wc-pönttöjä rajan taakse, niin tappelisko niistä siellä keskenään, vähän niinku heittäis apinoille pähkinöitä häkkiin.
Aivan varmasti ........
molohan nämä asiat tuntee...
Älkää arvostelko muslimien tekoja,koska rasismia!
Sehän on vanhastaan jo runkkarin merkki tuo z kirjain.
puolet hakarististä...
Oliko tatuointi mielestäsi nuoruuden hairahdus?
Vahva ensikäden tieto kertoo tappeluksen alkaneen yhden ainoan sähköhammasharjan päältä. Olivat pitäneet sitä venäläiskotoisana perseensuristimena ja ilahtuneet kovin, koska toimi. 16 kaatunutta, 34 haavoittunutta sekä 1 paksupeltinen panssari ja 2 miehistövaunua tuhoutui vielä siinä rytäkässä, epävarma tieto kertoo vielä Kamov Ka-52 taistelukopterin räjähtäneen, mutta tuo on minusta jo vahvasti spekulatiivinen väite.
Sodassa voi kuolla ja tulla muuta pipiä, ne ovat katsos ammattitauteja.
Kiitos, tuon selityksen täytyy olla myös totta, ainakin se olisi loogista tuon sähköhammasharjan osalta.