Sillä nyt viimeinkin Ruotsin korkein johto, eli pääministeri Andersson(sos.dem.)myöntää, että heidän maahanmuuttopolitiikkansa on täysin epäonnistunut - rinnakkaisyhteiskuntia on vaikka kuinka.
Ja tämä on varsin kova paikka tietylle sakille, kun ihan Ruotsin pääministeri joka on vieläpä demari, sanoo totuuden.
"– Maassamme on voimia, jotka ovat valmiita menemään pitkälle yhteiskuntamme haavoittamiseksi.
– Segregaatio on päästetty niin pitkälle, että meillä Ruotsissa on nyt rinnakkaisyhteiskuntia – että elämme samassa maassa, mutta silti täysin erilaisissa todellisuuksissa, Andersson sanoi."
Toki Andersson ei voi sanoa sitä faktaa, että syynä on holtiton maahanmuutto islamilaisista maista - mutta tietää kyllä asian. Persut on kauan varoitellut väärän maahanmuuton haitoista, ja oikeassa ovat olleet.
Tämä on voitto mamukriittisille, ja iso tappio suvakeille.
Persujen maahanmuuttopolitiikka osuu kohilleen
Anonyymi
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Viimeisten 40v. aikana Ruotsissa ovat demarit olleet vallassa 28v. Eli pääsyy on ylivoimaisesti demarien, ja sitten heitä tukeneiden vasurien ja vihreiden.
- Anonyymi
Miksi Andersson ei tunnusta sitä?
- Anonyymi
Kovin ovat palstan vihervassarit nyt hiljaa.
- Anonyymi
On siinä suvakeilla miettimistä, mitä rasmuksetkin sanoo?
- Anonyymi
Sd kohta ruotsin suurin puolue
Tuleeko siitä sisällissota?
Kansa tukee nyt poliisia - Anonyymi
Se on kummallista miten ihmisistä tehdään samanlaisia , ihmisillä on evoluution muokkaamat ominaisuudet ympäristön olosuhteisiin .
Miten kovasta zulusta saa rauhanaktivistin 🤣
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15210997
- 525250
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452463- 302153
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131721Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421584Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta311270Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351196Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317902