Persujen maahanmuuttopolitiikka osuu kohilleen

Anonyymi

Sillä nyt viimeinkin Ruotsin korkein johto, eli pääministeri Andersson(sos.dem.)myöntää, että heidän maahanmuuttopolitiikkansa on täysin epäonnistunut - rinnakkaisyhteiskuntia on vaikka kuinka.

Ja tämä on varsin kova paikka tietylle sakille, kun ihan Ruotsin pääministeri joka on vieläpä demari, sanoo totuuden.

"– Maassamme on voimia, jotka ovat valmiita menemään pitkälle yhteiskuntamme haavoittamiseksi.

– Segregaatio on päästetty niin pitkälle, että meillä Ruotsissa on nyt rinnakkaisyhteiskuntia – että elämme samassa maassa, mutta silti täysin erilaisissa todellisuuksissa, Andersson sanoi."

Toki Andersson ei voi sanoa sitä faktaa, että syynä on holtiton maahanmuutto islamilaisista maista - mutta tietää kyllä asian. Persut on kauan varoitellut väärän maahanmuuton haitoista, ja oikeassa ovat olleet.

Tämä on voitto mamukriittisille, ja iso tappio suvakeille.

6

62

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Viimeisten 40v. aikana Ruotsissa ovat demarit olleet vallassa 28v. Eli pääsyy on ylivoimaisesti demarien, ja sitten heitä tukeneiden vasurien ja vihreiden.

      • Anonyymi

        Miksi Andersson ei tunnusta sitä?


    • Anonyymi

      Kovin ovat palstan vihervassarit nyt hiljaa.

    • Anonyymi

      On siinä suvakeilla miettimistä, mitä rasmuksetkin sanoo?

    • Anonyymi

      Sd kohta ruotsin suurin puolue
      Tuleeko siitä sisällissota?
      Kansa tukee nyt poliisia

    • Anonyymi

      Se on kummallista miten ihmisistä tehdään samanlaisia , ihmisillä on evoluution muokkaamat ominaisuudet ympäristön olosuhteisiin .

      Miten kovasta zulusta saa rauhanaktivistin 🤣

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      188
      5081
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      14
      1731
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      63
      1616
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      127
      1497
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1433
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      50
      1137
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1084
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      299
      957
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      192
      932
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      800
    Aihe