oiskohan perimmäinen syy siinnä ettei näillä jonneilla oo parempaa tekemistä ku korttelirallin ajaminen tai sitten ne epätoivoisesti koittaa löytää muijaa koska ovat joutuneet väliinputoojien joukkoon. Itse asiassa tämä sama tilanne toistuu kaikkialla suomessa. Koska ei näillä nuorilla ole välttämättä työtä taikka tai muuta elämää. Joten he käyttävät aikaansa joko pilistä ajamalla tai sitten ryyppäämällä illat pitkät. En halua provota mutta sitä tapahtuu pitkin Suomea ikäluokasta riippumatta. Joko heillä on töitä mutta sosiaalinen elämä hukassa tai sitten toisinpäin. Tässä maassa on vakavia ongelmia.
Suomussalmen pilluralli ongelma
7
55
Vastaukset
- Anonyymi
Ydisota ja sen jälkivaikutus hoitelee tämänkin roskasakin
- Anonyymi
Vai on sellainen ongelma Suomussalmella, tai siis mikä tässä nyt oli se ongelma?
- Anonyymi
Höh! Pillurallia on nuoruudessa aina ajeltu niin kauan kuin Suomessa on autoja ollut nuorison käytössä, niin tein minäkin nuoruudessa. Kaikki nuoret sitä ei tietenkään harrasta, mutta nuoriakin on erilaisia ja erilaisissa elämäntilanteissa.
Turhaa noista on mieltää pahoittaa - antakaa nuorison ajella ja itsenäistyä. Häiriöiden aiheuttaminen on tietenkin asia johon pitää puuttua ja opastaa.
Kun itse sain ajokortin ja auton, oli vuoden ryyppäämättä kun autolla ajelu oli niin mukavaa. - Anonyymi
Tuo on jo suojelukohde! Luulin että tuo loppui tyystin jo 80-luvulla.
- Anonyymi
Nuorilla tai heidän vanhemillaan on liikaa rahaa bensaan.
- Anonyymi
lapsia ei synny jos on tietokoneella koko nuoruutensa ja elämänsä.
- Anonyymi
Nyt oli kyllä täyttä asiaa. Sanna ja ja Ilmari taitaa olla tunnetuimmat teinit jotka ajaa tuota pillurallia polttomoottori Audilla. Heilläkään ei tunnu olevan järkevää tekemistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.2911161- 528760
- 1375415
- 1443714
- 693618
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi353574- 403308
- 572628
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak592265- 301857