Jotenkin särähtää toi Eu ostaa rauhanrahastolla aseita sotaa käyvään Ukrainaan??
Rauhanrahastolla rahoitetaan sodan jatkumista!
Rauhanrahastolla aseita?
11
92
Vastaukset
- Anonyymi
Sota loppuu sotimalla, tai jos provosoimaton hyökkäälä älyäisi vetäytyä ryöstöretkeltä itsekseen.
- Anonyymi
Eu rauhanaate katosi nopeasti!!
Ja eu elintaso rouville kasvoi munat, ja nyt alkoi kansantuhonta ja aseistaminen.
Ukraina ja ukrainan siviilit uhrataan länsi-rahan etujen vuoksi. säälittä!
Globalistit, suuri raha haluavat valtaa ja himoitsevat idän runsaita luonnonvaroja!!
Raha puhuu ja etenee itään.
Hyödyntää typerys politikot ja uhraa siviilit!!- Anonyymi
Sota EU:n naapurimaassa uhkaa Euroopan rauhaa. Sitä varjellaan tällä hetkellä parhaiten juuri auttamalla Ukrainaa puolustamaan itseään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sota EU:n naapurimaassa uhkaa Euroopan rauhaa. Sitä varjellaan tällä hetkellä parhaiten juuri auttamalla Ukrainaa puolustamaan itseään.
Miksi Ukraina ajautui sotaaan? Biden ja Eun takia. Rauhanrahastolla rahoitetaan sotaa?? Kukaan ei puhu rauhasta!
- Anonyymi
Lähinnä suoja- ja ensiapuvarusteita, kommunikaatio- yms. oheistukea. Aseita ovat toimittaneet lähinnä valtiot omista varastoistaan.
- Anonyymi
Kylä on erikseen mainitu,että aseita. Nyt Suomi ja muut mankuu rauanrahastosta korvausta låhettämistään aseista?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kylä on erikseen mainitu,että aseita. Nyt Suomi ja muut mankuu rauanrahastosta korvausta låhettämistään aseista?
Eri asia. Jäsenvaltiot ovat antaneet Ukrainalle varastoissaan olevia aseita ja ne korvataan jäsenvaltiolle rauhanrahastosta. Oma vahva puolustus on rauhan tae.
- Anonyymi
Suomen päättäjät kannattavat sodan jatkamista "viimeiseen loppuun"; "Ukrainan on voitettava sota", uhoaa pääministerimme.
Eikö tule mieleen, että jokainen elämä on ainutkertainen ja jokainen tappoväline lopettaa monen elämän?- Anonyymi
Todella kammottavaa : rauhanrahasto lähettää rahaa (tapattaa ihmisiä) sisällissotaa käyvään maahan.
Samoin suomen sisällissodassa saksalaiset tuli tappamaan suomalaisia.
- Anonyymi
Mikä Euvitsi! Rauhanrahasto tuke sotaa!
- Anonyymi
Länsi ei kaipaa Ukrainassa rauhaa vaan Venäjän lyömistä. Omat päättäjämme ovat mukana tässä sotahulluudessa. Aseiden vienti vain laajentaa sotaa ja pahentaa Suomenkin tilannetta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.16910352- 552823
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan812549- 852371
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1472104Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2431952- 441402
Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �131395Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta
Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va1151197Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!
Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei34873