HURRAA! Nyt on Toukokuu. Toukokuussa onkin paljon hyvää. Vappu ja Ätienpäivä: JEE! Sitten on Eurooppa-päivä jostain syystä, en tiedä miksi. Ensimmäiset muuttolinnut: kiurut ja peipposet ovat jo palanneet. Tämä merkistee sitä, ettei kesä ole enää kaukana. Kuu kiurusta kesään, puoli kuuta peipposesta, västärkistä vähäsen ja pääskysestä ei päivääkään. Eli tosin sanoen kesä on viimeistään silloin, kun pääskynen palaa.
HAUSKAA VAPPUA ENSIMMÄINEN TOUKOKUUTA
1
210
Vastaukset
- Anonyymi
Näin on. ItäHelsinki alueet oli isoilla hiirenkorvilla koivun lehdet. 1.5.22. Kohta saa vihdan/ Vastan lenkki saunaa krunaaman ja ihoa vihdalla hakaaman pääsee. Kun on se köyhän lauantai kerrostalossa ilmanen lenkki sauna. On myös sivouspäivä jolloin nurkatkin siivotan kerran viikossa oikein kunnolla.Petin puhtaat lakanat laitettu,mikä on sinnen mennä kuorsaaman.Kuorsaa ne mumotkin ja rajusti.Ei vaan ukit,papat,Hyvää iltaa vaan lähdenkin saunalle .25.22.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942553- 196970
- 55762
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti119672- 49572
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?15506- 49503
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52484- 55465
Auto katolleen Huhtalantiellä
Iso poliisioperaatio Lapualla, 7 poliisipartiota ajoi rosvoja takaa,loppu tuli kun rosvot osuivat pihlajaan lentäen siit11450