Tässä Rocky jaksossa mikä oli huonoin jakso koskaan, ensinnäkin sitä sai odottaa ainakin kuukauden että saivat sen ulos ja toiseksi siinä ei puhuttu menneistä tai tulevista matseista kuin jonkun kymmenen minuuttia, lisäksi Pirinen sanoo Canelo/Bivol ottelusta sellaista mikä ei kuulu urheilumiehen suuhun. Hän sanoo, että Venäjän käyttäytyminen on ollut niin huonoa, että hän toivoo Bivolin häviävän. Hän ilmaisee että hän haluaa sekoittaa urheilun ja politiikan tällä tavalla. Kohdassa min 40.16.
https://www.youtube.com/watch?v=6meG3uEbQ7w
Hän kertoo, että hänen henkinen tukensa( niin mikä?) on täysin Canelon puolella Venäjän takia.
Ilmaisipa typeryytensä, mitäs jos hänen naapuriinsa muuttaisi tavallinen venäläinen perhe asumaan, Pirinen varmasti muuttaisi muualle sen takia.
Sitäpaitsi Bivol on sanoutunut täysin irti sodasta ja sen tukemisesta, Pirisen kannattaisi ottaa ne aivot takaisin narikasta.
Marrku Pirinen leimaa yksittäisen urheilijan.
8
194
Vastaukset
- Anonyymi
jatkoa..On omiaan lisäämään rasismia syyttömiä venäläisperheitä vastaan, tässä Positv, n jaksossa perheellinen äiti kertoo Nordean jäädyttäneen hänen tilinsä. Kohdassa 40.16.
https://positv.fi/videot/erikoisuutislahetys31/- Anonyymi
Anteeksi heti alussa siitä kerrottiin.
- Anonyymi
Siis Pirinenhän oli ennen nimeltään Vaalivirta, kunnes vaihtoi nimensä miellyttyään liikaa huumausaineisiin.
- Anonyymi
Lapsellisesti sanottu Piriseltä. Toivon Bivolin voittavan jo tuonkin takia, eikä dopingia suht säännöllisesti käyttävän väärin tuomaripistein mestarina pysyneen klemputerol-canelon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lapsellisesti sanottu Piriseltä. Toivon Bivolin voittavan jo tuonkin takia, eikä dopingia suht säännöllisesti käyttävän väärin tuomaripistein mestarina pysyneen klemputerol-canelon.
Pera vetäis molemmat kölin ali.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pera vetäis molemmat kölin ali.
Alia on tähän turha vetää!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Alia on tähän turha vetää!
Halme sitten.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Halme sitten.
Pirinen shokissa, pahoittelee twiitissä, heh.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,714215Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt152674Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242307Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod112233Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1072176Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e992131Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1072123Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.6031924MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141905Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S231673