Esplanadin kaahaaja 33 tason vapaamuurariko ja...

Ja muka poliisi on muka vapauttanut tyypin kun vapaamuurarit eli ylemmällä tasolla satanistit ovat järjestäneet vapautuksen.
Tämmöinen huhu kiertää.Tämä ei kai pidä paikkaansa vai mitä luulette kansalaiset.

6

420

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Slogan oli ”Harkittuja päätöksiä.”

    • Anonyymi

      Juu, niitähän sen täytyy olla. Pyhänhengen vaikutuksen alaisena ja saatana tuli esille, naamiot on riisuttu.
      Se, että puhutaan, ettei teko ole tahallinen.....hiii.....hiiii....ha....haaaa....... mitä se muutakaan.
      On aivan turha peitellä tekoja 80 prosenttia suomalaisista pyhähenki johtaa, ei se johda, ellei olisi tahallista. Että pyhänhengen vaikutus tekee tahattomaksi ja syyntakeettomaksi. Yksittäistapauksiahan, oli pyhänhengen vaikutus tai ei, kun kaahaillaan.

    • Anonyymi

      Vapautuksen järjestävät uskikset, olihan tämä kaahari ihan normi tapaus eli uskis. Samanlaista on uskisten touhu kaikkialla maailmassa, riippumatta siitä, minkä väriseen tonttu-ukkoon uskovat.

      Vrt. Yhdysvalloissa yksi uskovainen nainen halusi varmistaa, että on oman tonttu-ukkonsa suosikki. Ajoi autollaan päin vastaantulijaa. Vastaantulija kuoli ja uskis oli onnensa kukkuloilla - olen uskis ja parempi kuin muut. Sehän on sanomattakin selvää, että noita vähempiarvoisia saa tappaa, jos ei vät usko oikeanväriseen tonttu-ukkoon.

    • Anonyymi

      Huomaatteko miten nämä sivut suljetaan missä kerrotaan siitä kaaharista..Loossin porukka pitää huolen omistaan..

      • Kyllä...


    • Saatanan ykkösnyrkki vapaamuurarien lahko on jokapuolella.
      Kauppiaita..rikkaita..osakkeenomistajia..opettajia...
      Eräänä päivänä heille kaikille tulee karmea tilanne esiin.
      Eivät vain moni vielä tajua.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      118
      5402
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      276
      2206
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      92
      1773
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1220
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      341
      1197
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1120
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1119
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      153
      1116
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      114
      1098
    10. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      83
      1047
    Aihe