USA käytti puolustukseen kylmiksen aikaan 7 % kansantulostaa, Neuvostola 30 - 50 %, jotta sai varustettua vertaisen armeijan. Ei kestänyt jatkuvaa sotataloutta, joten Neuvostola sortui.
Nyt Venäjä ei pääse päämääriinsä, mutta ei voi myöskään irrottautua sodasta. Heti, kun lähtee jostakin, sinne palautuu Ukrainan valta. On mahdollista tulla PITKÄ asemasota. Venäjällä ei ole rikkaita ja kehittyneitä ystäviä. Apua ei tule mistään. Tulot vähenevät.
Arvovaltasyistä Venäjän on kulutettava vähiä voimiaan Ukrainassa, samalla kun Ukrainalle virtaa kasvava aseapu koko kehittyneestä maailmasta. Sotatalouskaan ei Venäjää auta. On jo selvä, kumpi lopulta häviää.
Venäjä parka
0
86
Luetuimmat keskustelut
- 1061281
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94908Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31824- 66703
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93642- 32635
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16584- 18568
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43533- 10486