Vanhat aseveli kumppanit löysivät taas toisensa,ruotsilla höystettynä..Vanhat ajat tulevat mieleen,vieläkö karjalassa on mäntyjä joihin voi päätänsä paukuttaa?
Toveri hengessä löytyy..Saksa lupaa tukensa..
Anonyymi
3
171
Vastaukset
- Anonyymi
Tuohan on vaan hyvä asia. On sinultakin jäänyt tuo historian tulkinta punikkien huutojen varaan. Kannataa opiskella ennenkuin avaa täällä läppäänsä !
- Anonyymi
Voisit sitten itse jo aloittaa opiskelun ennenkuin möliset mitä vain..
- Anonyymi
"vieläkö karjalassa on mäntyjä joihin voi päätänsä paukuttaa?"
Ainakin ne Mainilan männyt ovat tallella, joihin slobot paukuttelivat päitään syksyllä 1939.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Venäjän sotilaiden raiskaama 1 vuotias poika kuoli vammoihinsa
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/fac86480-df24-41b8-be6c-6ab6ff6476e4 Järkyttävää tämä jatkuva raiskaaminen. patriarkka Kirilin mielestä p3693955Lasta odottava Johanna Harlin hehkuu Cannesin juhlissa - Some ylistää: "Maailman kaunein mama"
Oi, mitkä kuvat suoraan Ranskan Rivieralta. Onnea loppuodotukseen, Johanna ja Renny Harlin! Oletko muuten katsonut The Harlins -realityä? Mielipiteit663181- 1041754
Meidän Hanko
Siis toi ämmä. Mitähän Stefu maksoi (ehkä ponin), että astuu tiluksilleen kuittailemaan Sohville. Nyt on pappa siinä kunnossa, että kannattanee olla h1171512Soffe on nähty ulkomaisia lätkänpelaajia vonkaamassa
Mahtaakohan joku huolia?681333Sano mies jotain mistä tietäisin että tykkäät
Olen itse kirjoittanut tosi tunnisteellisesti, tiedät mun naisen olevan täällä, jos olet hän. Ihan siksi että uskallan paremmin irl, jos tiedän että t1361273Onko Suomi huonompi kotimaa kuin Venäjä?
Täällä kirjoittelee muutama ihminen Suomesta siihen sävyyn, että kysymys on pakko esittää. Jos siis vertailet toisiinsa näitä kahta maata, onko Venä447887- 24789
Suomen kuherruskuukausi Ukrainan kanssa on ohi. Väitän, että suomalaisia on harhautettu.
Aivan ensimmäiseksi haluan sanoa, että jokaisella on oikeus mielipiteeseen. Voi myös olla sitä mieltä, että saa haluta Suomen liittymistä Natoon. Enne227780- 81763