Mielestäni järkyttävää.
Ajatuksia tästä?
Huhu: Järvenpään rautatieaseman lipunmyynti päättyy syksyllä
8
1623
Vastaukset
- Anonyymi
Vähintään R-kioski pitää saada lipunmyynnin tilalle. Eiväthän vanhukset pysty enää ostamaan lippuja millään. Heitteillejättöä!
- Anonyymi
Viime tietojen mukaan, koko rautatieasema puretaan ja siihen tulee vain linja-auto pysäkki.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Viime tietojen mukaan, koko rautatieasema puretaan ja siihen tulee vain linja-auto pysäkki.
no ei kyllä varmasti pureta sitä vanhaa asemaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
no ei kyllä varmasti pureta sitä vanhaa asemaa
Se on Suomen vanhin asema.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
no ei kyllä varmasti pureta sitä vanhaa asemaa
Joo, ei sitä turhaa siirretty vuosia sitten
- Anonyymi
Ihan mahdollista
- Anonyymi
VR:n voisi yksityistää koska silloin voisi kuvitella että palvelu olisi edes välttävää nykyisen täysin olemattoman ja ala-arvoisen sijasta.
KAIKILLA ei ole älykännykkää, tietokonetta (kaikki eivät edes halua) tai edes sitä R-kioskia josta sen lipun voisi ostaa.
Missään vierailemassani muussa maassa ei ole tilannetta etteikö junassa voisi ostaa lippua ja maksaa matkaa, mutta suomessa ollaankin ilmeisesti niin tietotekniikan hypetyksen takapajulassa ettei olla asiaa ymmärretty. - Anonyymi
On tärkeää voida maksaa ilman älyä. Tämä on huoltovarmuustekijä. Myös käteisen rahan säilyttäminen on huoltovarmuustekijä. On syytä olla varautunut. Kotivaraakin kannattaa pitää enemmän kuin 3 vrk:si.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain17610742Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8710219Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2325659Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1784488Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1292970- 1712965
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin381766Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981358Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61200Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161124