Hyökätessään Ukrainaan syyttäen Ukrainaa natsismista ja venäläisten kansanmurhasta .
Tiedämme että venäjän diktatuurissa ei ole vapaata mediaa ja ihmiset voivat saada jopa 15 vuotta vankeutta mielipiteistään diktatuurin ilmoittamia asioita vastaan joten jotenkin voin ymmärtää että huonosti koulutetut venäläiset ihmiset ovat uskoneet propagandarummutuksen näistä valheista venäjällä älymystöhän on sieltä jo poistunut ja jotka ovat jääneet sulkevat suunsa turvallisuutensa takia.
Ihmettelen jos Suomessa on näiden täälläkin esiintyvien Trollien lisäksi joitakin ihmisiä jotka ovat menneet tuohon Putinin valhepropagandaan koukkuun .
Ja nyt kun venäjä on alkanut rummuttamaan Suomea samanlailla Ukrainan kaltaiseksi fasistiseksi natsimaaksi joka on tehnyt venäläisten kansanmurhia karjalassa avaako tämä yhtään Putinin propagandan uhrien silmiä Suomessa kun voivat omin silmin ja korvin natsismin täällä todentaa jos sitä on ja jos ei ole niin huomata että Ukrainassa oli aivan sama tilanne ja aivan sama propagandan levittäjä.
Ja jotta tehdään asia vielä helpommaksi voimme ottaa Ruotsin mukaan koska venäjällä jopa bussipysäkeillä on mainoksia missä ruotsista esitetään samoja natsiväitteitä heidän .
Jos joku vielä uskoo sanaakaan Putinin propagandaa voi hän vain ihmetellä miksi ihan äkkiseltään venäjän rauhallisista naapurimaista tuli natsivaltioita lähes muutaman päivän aikana vaikka kansalaiset itse eivät ole huomanneet mitään muutosta.
Putin heitti hatustaan keksityn tekosyyn...
Anonyymi
1
<50
Vastaukset
- Anonyymi
"Kremliä kannattava uutissivusto Regnum julkaisi viime kuussa päätoimittajansa Modest Kolerovin mielipidekirjoituksen, jonka mukaan Suomi on kiinnostunut Nato-jäsenyydestä, koska täällä on vallalla "hitleriläisen" Mannerheimin henkilökultti."
Onko Suomessa yhtään niin vähämielistä Suomalaista ihmistä joka uskoisi yllä olevan venäläisen nykyisen propagandan Suomesta .
Epäilenpä että ei
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Neljä viidestä on valmis luopumaan venäläisestä energiasta
hinnannoususta huolimatta. Suomalaiset vastustavat tiukasti putinismia. https://yle.fi/uutiset/3-124468571742992Sale on loistava presidentti
Tulipa joskus kirjoitettua, että natojäsenyys tulee saada aikaa "Salen" aikana ja nyt se alkaa realisoitua " natoon jo huomenna" - teeman on hyväksyny2462309Onko sinulla nainen sen miehen kanssa ihan älytön juttu?
Vai mitä se tämä kaikki teidän pelinne täällä oikein on? Jospa se on vain sellaista kevyttä ja ohimenevää ihastumista..? Taitaa olla. Niin minä nyt vä1141370Ano Turtiainen: Suomi olisi voinut olla Pohjolan Sveitsi
Mitä kenelläkään voisi olla tällaista mielikuvaa vastaan?3701307- 491224
- 1081044
- 74903
- 43824
- 52779