Taas uhotaan hallitus lähdöllä, ne ei lähde mihkää niin kauan kunnes laitetaan lähtee.
Natokin käy, ja selitys kuuluu. Emme hajota hallitusta niin mennään sitten Natoon.
Natokin käy, ja selitys kuuluu. Emme hajota hallitusta niin mennään sitten Natoon.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Ministeri-Audin lämmitettävä takapenkki on kommunistinkin hanurille tärkeää.
Ainoastaan tässä nyppii se, ettei Persu pääse takapenkille.
Kommarit voi laittaa itään nenevään junaan!
Pohjois-Koreaan! Siellä voi kokea kommarin unelmaa!
Vitsi! Ketä kiinnostaa noiden 🤡 mielipiteet!
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/14d1a524-6c17-4abc-9e47-2cbdceaf183d
Millä te 🐖porvarit sitten tulette toimeen.
Sanoko kommarit jotain, no ei muuta kuin natoon ei liitytä, mutta saa äänestää liittymisen puolesta.
😂😂😂😁🤣🤣🤣🤣🤡😅
Rahanhimo tekee kommunististakin kunnon porvarin.
Kommareita ei oikeasti jää kukaan kaipaamaan!
Meinaatko että Persuja joku kaipaa😂😂
Hallitus on paljon viisaampi ilman kommareita.
Vihreitä, Persuja ja Kokoomusta.
Nato jäsenyys ei olekkaan kuulemma kynnyskysymys vasemmistolle. hallituksessa pysymiselle. Ahneus iski.
Näin vasurit ilmoitti jo kauan sitten. Hallituksessa pysymällä voi vaikuttaa moniin tärkeisiin asioihin. Se että puoltaako vai vastustaako vasurit Nato jäsenyyttä, sillä ei ole oikeastaan merkitystä.
Ideologian ja näön vuoksi pitää vähän vastustaa läntistä puolustusliittoa, mutta ei kuitenkaan niin paljon että se veisi hallituksen hillotolpan pois alta.
Vassareilla ei ole hallituksessa muuta arvoa kun painaa samaa nappia kun demarit. Onneksi tähän tulee muutos seuraavien eduskuntavaalien jälkeen.
Tuskinpa tulee. Ainoa mainittava muutos on persujen määrän lasku Arkadianmäen päivähoitolassa. Se slobojen nuoleminen, siitä joutuu maksamaan.
Oikestohallitus tulossa, kansa on kyllästynyt järjettömiin bensa hintoihin.